Haanja maratoni võitis Roos, Veerpalu ja Mannima diskvalifitseeriti | Suusatamine

2264478h9102t24

Eestis toimunud Haanja maraton pakkus suusahuvilistele põnevust ja draamat, kui võidu võttis üllatuslikult Roos. Ent rõõm võidust sai varsti varju, kui tuli välja, et tipptegijad Veerpalu ja Mannima olid diskvalifitseeritud. See ootamatu pööre tekitas palju küsimusi ja spekulatsioone spordimaailmas. Kuidas see juhtus ja mis saab edasi, on kõik küsimused, millele otsitakse vastust selles põnevas spordiürituse skandaalis.

Laupäeval toimunud Estoloppeti sarja viimase osavõistluse, 47. Haanja suusamaratoni võitis meestest Henri Roos, parima naisena jõudis finišisse Teesi Tuul.

39-kilomeetrise maratoni võitjaks krooniti Henri Roos (CFC Spordiklubi) ajaga 1:39.59, teiseks tulnud Martin Himma (Karupesa Team) kaotas talle 22 sekundiga ning kolmanda koha teeninud Oleksandr Lisohor (A.R Pro Ski Team) jäi võitjast maha 58 sekundiga.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Teesi Tuul (Viljandi), kelle finišiajaks märgiti 1:52.33. Teine oli Teiloora Ojaste (Karupesa Team) ajaga 1:55.55 ning kolmas Aveli Uustalu (Alutaguse Suusaklubi) 1:57.21-ga. Tuul oli kokkuvõttes 16., Ojaste 27. ja Uustalu 32.

Viiendana jõudis finišisse 53-aastane Andrus Veerpalu ning naiste seas sai esialgu teise koha Tatjana Mannima, kuid mõlema tulemus tühistati, sest võistlusjärgses kontrollis leiti, et nad olid kasutanud fluori sisaldavat suusamääret. Lisaks tühistati veel viie sportlase tulemused.

Kokkuvõttes võitis Haanja maratoni Roos ning kuigi Veerpalu ja Mannima diskvalifitseeriti, jäi võistlus siiski põneva ja pingelisena meelde kõigile suusahuvilistele. Diskvalifikatsioon näitab, et spordimaailmas peetakse kõrgel kaalul ausa võistlemise põhimõtteid. Loodame, et tulevikus järgitakse reegleid ja et suusavõistlused jäävad alati ausaks ja meeleolukaks spordisündmuseks.

Loe rohkem:  Krüger sai hooaja esimese etapivõidu, Alev 35. | Suusatamine