Noored laskesportlased vallutasid Haapsalu | Laskmine

2320854hfa45t24

Noored laskesportlased vallutasid Haapsalu – see oli sündmus, mis pani kogu Eesti laskespordimaailma kõnelema. Haapsalu linn oli tunnistajaks noorte talendikate sportlaste vapustavatele saavutustele laskmises. Nende sihikindlus ja osavus tegid neist tõelised kangelased ning pakkusid publikule unustamatuid elamusi. See võimas etteaste tõi laskespordile uue hingamise ja tõestas, et Eesti noored on valmis vallutama maailma lavasid.

Pühapäeval lõppesid Haapsalus 35. korda peetud Ilmar Randma karikavõistlused laskmises. Pika traditsiooniga võistlus tõi kokku üle paarisaja noore laskuri nii Eestist kui ka meie naaberriikidest.

Ilmar Randma karikavõistlusi veab Randma õpilane, laskmistreener Mati Seppi, kelle sõnul oli Randma panus laskmise arengusse Läänemaal väga suur. “Ilmar Randma oli mees, kes pani aluse sellisele sportlikule ja regulaarsele laskespordi arengule Läänemaal ja tema unistuseks omal ajal oli, et saaks korraliku lasketiiru,” sõnas Seppi.

2012. aastal rajati Kaitseliidu abiga Haapsalu spordibaaside keldrikorrusele suur lasketiir, mis viis laskespordi harrastamise linnas uuele tasemele. Ilmar Randma karikavõistlused toovad igal kevadel Haapsallu üle paarisaja noore laskuri Balti riikidest ja Soomest. Haapsalu spordikooli õpilaste jaoks ei piirdu üritus aga üksnes võistlemisega ja nad löövad kaasa ka korraldusmeeskonnas.

“Siin on nii palju erinevaid inimesi, kellega rääkida, kes tulevad näitavad oma stiili, uhkemaid teistsuguseid relvi, Õppida teiste käest ka, see on hästi lahe,” muljetas Haapsalust pärit laskur Karlis Lõps.

Välisriikide noorte seas on neid, kes on Ilmar Randma karikavõistlustel käinud mitu korda. Mõõtu võeti erinevates harjutustes. “See on suurepärane võimalus, sest saame siin proovida palju erinevaid harjutusi. Me saame ühtlasi näha ka seda linna, mis on väga ilus ja kõik treenerid on väga toredad,” ütles Šiauliai võistkonna laskur Gabija Medišauskaite.

Loe rohkem:  Marja Kirss teenis EM-il 16. koha | Laskmine

Kui peamiselt on Ilmar Randma karikavõistlused noorte mõõduvõtuks, siis viimastel aastatel on oma arvestuses osalenud ka mõned täiskasvanud.

Kokkuvõttes võib öelda, et noored laskesportlased on teinud suurepäraseid saavutusi Haapsalu võistlustel. Nende tugevus ja osavus selles ala näitavad nende pühendumust ja talendikaust. Nad on tõestanud end võistlusväljakul ja nende edusammud on innustuseks kogu Eesti noortele laskesportlastele. Haapsalu võistlustelt lahkudes saavad nad uhkusega teada, et nende pingutused ja treening on vilja kandnud ning nende tulevik selles spordis on helge. Järgmised võistlused toovad kindlasti kaasa uusi võite ja kiitusi nende järjekindlusele ja andekusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga