Krüger sai hooaja esimese etapivõidu, Alev 35. | Suusatamine

2252739hac6dt24

Tere tulemast Eestisse! Krüger võitis hooaja esimese etapivõidu, Alev 35, olles suusatamises ületamatu. Tema muljetavaldav saavutus on toonud elevust kogu riigis ning kaugemalegi. Krügeri võiduvõit on tõestuseks sellest, et Eesti on suusatamises tõeliselt tugev jõud. Tema võidurõõm on nakatanud kõiki spordifänne üle riigi, tekitades suurt elevust ja ootusärevust järgmiste võistluste suhtes. Krügeri võidurikas hetk on kindlasti üks neist hetkedest, mida ei unustata niipea!

Veebruarikuised murdmaasuusatamise MK-etapid sõidetakse Põhja-Ameerikas. Esimesena võisteldakse Kanadas Canmore’is, kus avapäeval olid kavas 15 km vabatehnikas ühisstardid.

Meeste distantsil haaras kaheksandal kilomeetril esikoha Simen Hegstad Krüger, kes kasvatas paar kilomeetrit hiljem oma edu juba enam kui 20 sekundile ning kontrollis ülejäänud võistlust kindlalt. Finišis edestas ta kaasmaalasest MK-sarja üldliidrit Harald Östberg Amundseni 9,8 ja austerlast Mika Vermeulenit 10,3 sekundiga. Viimati teenis kahekordne olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister Krüger MK-sarjas võidu mullu märtsis.

Esimese kuue sekka mahtusid veel sakslane Friedrich Moch (+11,1), rootslane Jens Burman (+12,4) ja prantslane Jules Lapierre (+13,4). Alvar Johannes Alev kaotas 1.42,2 ja sai 35. koha, Christopher Kalev (+3.44,9) oli 48. Tugevalt alustanud Johannes Hösflot Kläbo kustus pärast Krügeri esilekerkimist ning sai lõpuks 43-sekundilise kaotuse juures 15. koha.

Naiste ühisstardist sõidus selgus võitja finišisirgel, kui MK-sarja üldliider Jessie Diggins edestas tugeva lõpuspurdi toel prantslannat Delphine Claudeli 2,6 ja norralannat Heidi Wengi 3,3 sekundiga. Ühtki eestlannat Canmore’is võistlemas ei ole.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Krügeri esimene etapivõit ja Alevi 35. koht on märkimisväärsed saavutused Eesti suusatamismaastikul. See näitab, et Eesti suusatajad on võimelised konkureerima rahvusvahelisel tasemel ning nende potentsiaal on suur. Samuti võib öelda, et Eesti suusatamine on tõusuteel ning meil on põhjust tulevikus rohkem edu oodata. Loodame, et Krügeri ja Alevi saavutused inspireerivad tulevasi suusatajaid ning aitavad kaasa Eesti suusatamise arengule.

Loe rohkem:  Johaug naasis kodustel meistrivõistlustel võimsa võiduga | Suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga