Pedersen võidutses Belgia ühepäevasõidul, Mihkels 39. | Jalgrattasport

2320617h2302t24

Eesti rattasõpradel on põhjust rõõmustada, sest meie endine tippsõitja Mihkel Raim saavutas muljetavaldava 39. koha Belgia ühepäevasõidul. Samal võistlusel võttis võidu aga taanlane Pedersen, kes näitas oma ületamatut osavust ja vastupidavust. See sündmus oli kindlasti meie jaoks uhke hetk, kuna näeme enda endist sportlast maailmatasemel võistlusel silma paistmas. Rattaspordi fännid üle maailma kiidavad Pederseni võitu ja tunnustavad ka Mihkeli tublit esitust. Ootame juba põnevusega järgmisi võistlusi ja loodame näha rohkem eestlasi tipptasemel võidusõitudel.

Belgias toimunud Gent – Wevelgemi ühepäevasõidu (253,1 km) võitis taanlane Mads Pedersen (Lidl – Trek; 5:36.00). Ainsa eestlasena startinud Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) sai 39. koha.

Pedersen ja hollandlane Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck) sõitsid teistelt eest ära umbes 35 km enne lõppu. Kahe mehe põnevas lõpuheitluses näitas teravamat jalga Pedersen ning taanlane teenis karjääri teise võidu Gent – Wevelgemi ühepäevasõidul. Esimest korda võidutses ta seal 2020. aastal.

“Tõtt-öelda ma ei olnud oma sprindikiiruses üldse kindel. Ühest küljest ma pidin endasse uskuma, aga teisest küljest on Mathieu viimasel ajal näidanud suurepärast vormi. Mul ei jäänud midagi muud üle, kui endast parimat anda. Eks see oli mõnes mõttes õnnemäng,” rääkis Pedersen finišis.

Kolmandana ületas finišijoone belglane Jordi Meeus (BORA – hansgrohe; +0.16). Madis Mihkels lõpetas juhtgrupis, saades 39. koha. Eestlase tiimikaaslastest tegi parima sõidu eritrealane Biniam Girmay, kes lõpetas seitsmendana.

Naiste 171-kilomeetrisel võistlusel sai esikoha hollandlanna Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime) ajaga neli tundi, 16 minutit ja 19 sekundit. Teise ja kolmanda koha hõivasid itaallannad Elisa Balsamo (Lidl – Trek) ja Chiara Consonni (UAE Team ADQ). Ühtegi Eesti naist stardis ei olnud.

Loe rohkem:  Taaramäe sai lühendatud etapil 20. koha: uus lõputõus oli mulle liiast | Jalgrattasport

Pedersen’s victory in the one-day race in Belgium is a great achievement for Estonian cycling. Mihkels Joa came in 39th place, showing a strong performance as well. These results demonstrate the talent and dedication of Estonian cyclists on the international stage. It is inspiring to see our athletes compete and succeed against tough competition. This success will surely motivate and encourage the next generation of Estonian cyclists to pursue their dreams in the sport. Congratulations to Pedersen and Joa on their impressive performances.