Eesti paraujuja tuli uue Euroopa rekordiga maailmameistriks | Ujumine

2319390hebd2t24

Eestis on põhjust uhkustada, kuna meie paraujuja on saavutanud maailmameistri tiitli uue Euroopa rekordiga! See saavutus tõestab meie sportlaste pühendumust ja talendi võidukust rahvusvahelisel tasemel. Ujumine on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning see saavutus tõstab meie riigi mainet maailma silmis. Olgu see inspireerivaks eeskujuks kõigile noortele sportlastele, kes unistavad suurtest saavutustest vees. Eesti paraujuja on tõestanud, et meie väike riik suudab teha suuri asju!

Türgis toimuvate Trisome mängude ja selle raames toimuvate DSISO maailmameistrivõistluste teisel võistluspäeval saavutas Downi sündroomiga ujuja Keira Rattur 100 m rinnuliujumises uue isikliku rekordiga (1.46,83) esikoha. Uus isiklik rekord on ühtlasi ka uus Euroopa seenioride rekord.

Päev varem võitis Rattur 200 m rinnuliujumises pronksmedali, läbides võistlusmaa ajaga 3.56,62. Eric Tött sai 50 m seliliujumises viienda koha (41,29) ja 50 m liblikujumises samuti viienda koha (34,58).

Kaspar Paul Loik pälvis rinnuliujumises 200 m distantsil viienda koha (3.46,95) ja 100 m rajal 11. koha (1.46,87), Hardi Pais sai samadel aladel vastavalt kaheksanda (3.57,89) ja 14. koha (1.54,34).

Paula Ploom sai 50 m seliliujumises uue isikliku rekordiga 12. koha (51,49) ning 50 m liblikujumises uue isikliku rekordiga 27. koha (1.03,86). Ingel Õunmaa lõpetas 200 m vabaltujumise 22. kohaga (4.28,81) ja 50 m liblikujumise 25. kohaga (59,47).

Keira Rattur, Kaspar Paul Loik ja Eric Tött treenivad Spordiklubis Nord treenerite Brenda Tilk ja Jan Joonas Viirpuu juhendamisel, Hardi Pais treenib spordiklubis Meduus, treeneriteks Triin Pollisinski ja Liina Lükk. Paula Ploom ja Ingel Õunmaa treenivad spordiklubis MyFitness Vello Liivamägi juhendamisel.

Eesti paraujuja suurepärane saavutus uue Euroopa rekordiga maailmameistrina on rõõmustav uudis kogu riigile. See näitab meie sporditalentide kõrget taset ja pühendumust oma alale. Paraujumine on ala, mis vajab erilist oskust ja tahtejõudu ning meie sportlane on selles osas kindlasti eeskujuks paljudele. Meie toetused ja õnnitlused lähevad talle ja tema treeneritele, kes on teinud suurepärast tööd tema ettevalmistamisel. See võit on tõeline tunnustus Eesti sportlastele ja annab meile julgust juurde püüelda veelgi suuremate saavutuste poole tulevikus.

Loe rohkem:  Eesti rekord viis Zirgi Pariisi olümpiale ja MM-il poolfinaali: olen sõnatu | Ujumine