Eesti rekord viis Zirgi Pariisi olümpiale ja MM-il poolfinaali: olen sõnatu | Ujumine

2257290h7d7ft24

Tere tulemast Eesti ujumisajaloo kuldajastusse! Eesti rekord viis Zirgi Pariisi olümpiale ja MM-il poolfinaali. See saavutus on kogu riigi jaoks ajalooline hetk ning tõestab Eesti ujumise tugevust maailma tasemel. Zirgi jõudmine olümpiale ja edaspidi poolfinaali on saavutus, mille üle võime kõik uhked olla. Nende saavutuste peegeldusena tunnustagem meie ujumise arengut ja panust spordimaailmas. See on sõnatu hetk, mis muudab Eesti ujumise maailmas märksõnaks.

Kregor Zirk pääses Kataris Dohas jätkuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel oma põhialal, 200 meetri liblikujumises parima ajaga poolfinaali ja täitis ühtlasi Pariisi olümpiamängude kvalifikatsiooninormi.

Zirk võitis viienda eelujumise ajaga 1.55,58; eelujumiste paremuselt teine mees, uus-meremaalane Lewis Clareburt, kaotas eestlasele enam kui poole sekundiga.

Teisipäevane tulemus tähistab ka uut Eesti rekordit, Zirk püstitas varasema tippmargi 1.55,62 tunamullu suvel Budapesti MM-il. Ühtlasi täitis Zirk Pariisi olümpia A-normi, milleks on 1.55,78.

Poolfinaalid toimuvad 200 meetri liblikujumises teisipäeva õhtul, neist esimene on Eesti aja järgi kavas kell 19.33.

“Ma olen üsna sõnatu,” lausus Zirk pärast eelujumist. “Ujumise ajal ma ei oleks eeldanud, et ma nii kiiresti liigun, see aeg oli tõesti üllatav. Nüüd on oluline alustada taastumisprotsessidega, sest 200 m liblikat ei ole meelakkumine ning õhtul tuleb olla veelgi teravam,” lisas eestlane.

Eesti ujumise ajalugu on saanud uue särtsaka peatüki. Zirg on tõestanud end olevat tipptasemel sportlane, viies Eesti ujumise uuele tasemele. Tema saavutused Pariisi olümpial ja MM-il on ületamatud ning panevad meid kõiki uhkusega Eesti ujumise üle tundma. Tema edu on inspiratsiooniks paljudele noortele ujumissportlastele ning näitab, et Eesti on võimeline võistlema maailma tippkonkurentsis. Oleme kõik sõnatud ja tänulikud selle suurepärase saavutuse eest. Loodame, et see on alles algus ja Eesti ujumine saab veelgi suuremat tunnustust rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  Teismeline hiinlane nihutas ujumise MM-i avapäeval maailmarekordit | Ujumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga