Ambitsioonikas Austria jalgpallur tegi Bratislavas ajalugu | Jalgpall

2320092hbdf4t24

Eelmisel nädalal tegi ambitsioonikas Austria jalgpallur ajalugu Bratislavas, kui ta lõi viimase hetke värava, mis tõi tema meeskonnale võidu olulises mängus. Selle saavutusega nimekiri ei peatu, kui ta jätkab silmapaistvate esitustega. Bratislava on alati olnud jalgpallimaailmas oluline linn ning see saavutus toob rõõmu nii fännidele kui ka meeskonnale. Austriast pärit jalgpallur on tõestanud end oma mänguoskustega ning tema ambitsioon on kindlasti viinud ta uutesse kõrgustesse jalgpallikarjääris.

Austria jalgpallur Christoph Baumgartner lõi laupäeva õhtul sõpruskohtumises Slovakkiaga koondisemängude kõigi aegade kiireima värava.

Igapäevaselt RB Leipzigis palliv poolkaitsja spurtis kohe pärast lahtilööki vastaste värava suunas. Kolm Slovakkia mängijat ei suutnud talt palli kätte saada ja vastaste karistusala lähedale jõudes saatis Baumgartner mänguvahendi värava alanurka.

Kuuendal sekundil skoorinud austerlane ületas sellega Lukas Podolski 2013. aastast kehtinud senise rekordi, kui Saksamaa koondise ründaja oli Ecuadori kurvastanud mängu seitsmendal sekundil.

“Oleme seda variatsiooni ka varem proovinud, sprintides pärast lahtilööki täie auruga minema. Kuidagi sammude sagedus klappis ja pääsesin jooksu,” sõnas Baumgartner kohtumise järel.

Austria võitis Bratislavas toimunud kohtumise 2:0. Mängu teise väravani läks kõvasti kauem aega, selle lõi alles 82. minutil vahetusest sekkunud poolkaitsja Andreas Weimann.

Mõlemad koondised mängivad ka suvisel EM-finaalturniiril Saksamaal. Austria on loositud D-alagruppi, kus tuleb kohtuda Prantsusmaa, Hollandi ja kas Walesi või Poolaga. Slovakkia koondis mängib E-grupis koos Belgia, Rumeenia ja kas Ukraina või Islandiga.

Vaid mõni tund hiljem jõudis Saksamaa koondis Baumgartneri värskele rekordile lähedale. Florian Wirtz lõi Prantsusmaale värava seitsmendal sekundil, seejuures mõni sajandik kiiremini kui aastate eest Podolski.

Saksamaa võitis Lyonis toimunud kohtumise 2:0. Teise värava lõi 40. minutil Kai Havertz, kuid 20-aastase Wirtzi jaoks oli tegemist esimese tabamusega Saksamaa täiskasvanute koondises.

Loe rohkem:  Penaltid aitasid Arsenali 14 aasta järel taas veerandfinaali | Jalgpall

Sarnaselt Austria väravale tuli ka see planeeritud kombinatsiooni tulemusel, kus resultatiivse söödu andis kolmeaastase pausi järel koondisesse naasnud Toni Kroos.

EM-finaalturniiri võõrustav Saksamaa mängib A-grupis Šotimaa, Ungari ja Šveitsiga.

Kõnealune Ambitsioonikas Austria jalgpallur, kes tegi Bratislavas ajalugu, on kindlasti jätnud oma jälje jalgpallimaailma. Tema saavutused ja ambitsioonikus on olnud muljetavaldavad ning näitavad, et talent ja järjekindlus võivad viia suurte saavutusteni. Ta on inspireeriv eeskuju noortele jalgpalluritele, kes unistavad suurelt ja pingutavad oma eesmärkide nimel. Loodame, et see saavutus julgustab teisi sportlasi järgima oma unistusi ja näitab, et kõik on võimalik, kui panustatakse piisavalt tööd ja kirge.