Penaltid aitasid Arsenali 14 aasta järel taas veerandfinaali | Jalgpall

2304792hb2d9t24

Eestisse on jõudnud põnev uudis jalgpallis – Arsenal on pärast 14-aastast pausi taas jõudnud UEFA Euroopa Liiga veerandfinaali tänu penaltiseeriale. See oli mäng, mis hoidis fänne küünte vahel ja lõppes paljudele meeleoluka võiduga. Arsenali väravavaht oli tõeline kangelane, suutes tõrjuda vastaste penaltid ning aidata oma meeskonna võidule. See sündmus on toonud jalgpallifännidele palju elevust ning põnevust tulevaste mängude osas.

Euroopa jalgpalli Meistrite liigas tagas kaheksandikfinaali avamängu kaotanud Arsenal penaltiseeria abil koha veerandfinaalis.

Arsenal kaotas võõrsil Portole 0:1 ja vajas seega kodusel Emiratesi staadionil kindlasti võitu ning Leandro Trossardi 41. minuti värav tasakaalustaski seisu.

Teise poolaja keskel tegi ohtliku pealelöögi küll Porto mängija Francesco Conceicao, kuid viimasel kümnel minutil olid head šansid Londoni klubi edasi saata nii Gabriel Jesusil kui ka Bukayo Sakal, aga Porto väravavaht Diego Costa sooritas head tõrjed.

Lisaajal midagi liiga ohtlikku ei sündinud ja ees ootas 11 meetri karistuslöökide seeria, kus palju kindlamalt näitasid end Arsenali mängijad.

Martin Ödegaard, Kai Havertz, Bukayo Saka ja Declan Rice lõid kõik oma löögid sisse, aga Arsenali väravavaht David Raya tõrjus Wendelli ja Galeno sooritused ning see tähendas 4:2 seeriavõitu kodumeeskonnale.

Pingilt jälgis Arsenali mängu ka Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein.

Arsenal jõudis Meistrite liigas viimati kaheksa parema hulka hooajal 2009/2010, kusjuures ka siis saadi 16 seas jagu Portost. Pärast seda kaotati seitse korda järjest kaheksandikfinaalis ja eelmisel kuuel korral ei pääsetudki Meistrite liigasse.

Barcelona alistas teises kohtumises kodus Napoli 3:1 ja pääses edasi koondskooriga 4:2, sest esimene mäng Itaalias oli lõppenud 1:1.

Kodus alustas Barcelona üsna kiirelt 2:0 juhtima, sest 15. minutil avas skoori Fermin Lopez ja vaid paar minutit hiljem saatis palli väravasse ka Joao Cancelo. Mõlemal puhul andis resultatiivse söödu Raphinha.

Loe rohkem:  Galerii | Tartlased võitsid väravate- ja kaartiderohkes mängus liidrit | Jalgpall

Amir Rrahmani suutis 30. minutil vahe minimaalseks vähendada, aga teise väravani külalised ei jõudnud. Hoopis vanameister Robert Lewandowski lõi 83. minutil Barcelona kolmanda tabamuse ja aitas Kataloonia suurklubi kaheksa hulka.

Juba varem olid koha veerandfinaalis taganud Müncheni Bayern, Pariisi Saint-Germain, Manchester City ja Madridi Real. Kolmapäeval mängivad Madridi Atletico – Milano Inter (seis 0:1) ja Dortmundi Borussia – PSV Eindhoven (1:1).

Kokkuvõttes võib öelda, et Arsenali võit penaltiseerias aitas neil pääseda 14 aasta järel jälle UEFA Euroopa Liiga veerandfinaali. See oli kindlasti suur saavutus nii klubi fännidele kui ka mängijatele endile. Penaltid näitasid meeskonna võitlusvaimu ja tahet võita ning nüüd on neil võimalus jätkata oma teekonda Euroopa Liigas. Jääme põnevusega ootama, kuidas Arsenal edasi esineb ja kas suudetakse veelgi suuremaid saavutusi teha.