Võistluskeelu alt vabanenud Halep kaotas endisele maailma teisele reketile | Tennis

2314449h91e6t24

Rediscovering her form after being lifted from a competition ban, Simona Halep faced a tough defeat against a former world number two tennis player. The Romanian star’s return to the court has been closely followed by fans and critics alike, with many eager to see if she can reclaim her former glory. Despite the setback, Halep’s resilience and determination in the face of adversity continue to shine through, making her a force to be reckoned with in the world of tennis.

Teisipäeval alanud Miami tenniseturniiri põhitabelis naases võistlustulle endine maailma esireket Simona Halep, kes jäi kolmes setis alla endisele maailma teisele reketile Paula Badosale 6:1, 4:6, 3:6.

Tunamullu USA lahtiste järel positiivse dopinguproovi andnud Halepile määrati esmalt nelja aasta pikkune võistluskeeld, aga rumeenlanna kaebas otsuse edasi rahvusvahelisse spordiarbitraaži, kus see märtsi alguses rahuldati. Halepi võistluskeeld lühendati üheksale kuule, mis tähendas, et ta võis kohe võistlustulle naasta ja ta tegi seda Miami turniiril, mis andis talle otsuse avalikustamise järel koheselt vabapääsme.

39 minutit kestnud avasetis võitis Halep 76 protsenti oma esimesel servil mängitud punktidest, päästis kõik viis hispaanlanna murdepalli ja kasutas ise kõik oma kolm murdevõimalust ära. Teises setis tegi Halep aga kuus topeltviga ning teda hakkas nähtavalt segama õlavalu, mille tõttu kasutas rumeenlanna ka meditsiinilist pausi.

Otsustavas setis võitis viimati poolteist aastat tagasi ametlikus mängus kaasa teinud Halep oma esimeselt servilt vaid 53 protsenti mängitud punktidest, suutis küll korra Badosa servi murda, aga kaotas oma servi kolmel korral ja seti 31 minutiga. Kogu kohtumine kestis täpselt kaks tundi.

Badosa mängib teises ringis teisena asetatud hea sõbranna Arina Sabalenkaga, kelle elukaaslane Konstantin Koltsov suri esmaspäeval Miamis.

Loe rohkem:  Kanepi tõusis maailma edetabelis, Lajal langes | Tennis

Endine esireket Caroline Wozniacki (WTA 129.) alistas 6:1, 6:4 prantslanna Clara Bureli (WTA 45.); kui jätta välja kolmas geim, kus taanlanna ootamatult oma servi kaotas, loovutas ta avasetis Burelile kokku vaid neli punkti. Turniiri kolmekordne võitja, 43-aastane Venus Williams jäi 3:6, 3.6 alla endast 24 aastat nooremale Diana Shnaiderile (WTA 62.).

Overall, Simona Halep’s loss to the former world number two player is a disappointment for her fans. Despite being free from her competition ban, she was unable to secure a victory against a skilled opponent. However, this defeat does not define her career, and she has the potential to bounce back and reclaim her spot as one of the top players in the world. Estonian tennis enthusiasts can look forward to seeing how she improves and rises to the occasion in future matches.