Verstappen sai kindla võidu, 18-aastane Bearman debüüdil seitsmes | Vormelisport

2301156hfcd9t24

Verstappen sai kindla võidu ja 18-aastane Bearman tegi muljetavaldava debüüdi vormelisõidumaailmas, saavutades seitsmenda koha. See põnevas võidusõidusündmuses on ühendatud tuliseid võistlusi ja noorte talente, pakkudes fännidele põnevust ja üllatusi. Verstappeni võit ning Bearmani tugev esinemine tekitavad elevust ja panevad inimesi rääkima sellest, millist tulevikku võib oodata vormelisport. Eestis on jätkuvalt suur huvi vormelisõidu vastu ning selle sündmuse tulemused kindlasti kütavad kirgi ja pakuvad mõtteainet fännidele ja eksperdile.

Saudi Araabias toimunud vormel-1 hooaja teise GP-etapi võitis oodatult Max Verstappen (Red Bull), Ferraris Carlos Sainzi asendanud ja nii kolmandaks noorimaks F1 etapil osalenud sõitjaks saanud Oliver Bearman teenis oma debüüdil seitsmenda koha.

Laupäevast põhisõitu esikohalt alustanud Verstappen edestas oma tiimikaaslast Sergio Perezt 13,6 sekundiga, Red Bulli duo sai kaksikvõidu ka nädala eest toimunud hooaja avaetapil Bahreinis ja nii on hollandlase edu mehhiklase ees kahe etapi järel juba 15 punkti.

Ferrarile kolmanda koha toonud Charles Leclerc kaotas Perezele omakorda 11,4 sekundit. Tema tiimikaaslane, 11. kohalt alustanud 18-aastane Oliver Bearman möödus rajal Zhou Guanyust (Sauber) ja Nico Hülkenbergist (Haas) ning lõikas kasu Lewis Hamiltoni (Mercedes) ja Lando Norrise (McLaren) rehvivahetusstrateegiast, lõpetades seitsmendal kohal.

Fännid nimetasid briti päeva parimaks sõitjaks ja Leclercil jagus võistluse järel noorele tiimikaaslasele ohtralt kiidusõnu. “Ta väärib seda täielikult, ta on teinud suurepärast tööd. Kolmandal vabatreeningul oli ta kohe vajalikus tempos, viimasesse kvalifikatsioonifaasi pääsemisest jäi tal napilt puudu. Oma debüütvõistlusel F1-s uue autoga seitsmendal kohal lõpetada on erakordselt märkimisväärne. Kõik on näinud, kui talendikas ta on ja on vaid aja küsimus, kui ta on vormel-ühes,” sõnas Leclerc.

Neljas oli Oscar Piastri (McLaren; +32,007), viies Fernando Alonso (Aston Martin; +35,759) ja kuues George Russell (+39,936). Bearmani taga kaheksandale kohale heitlema jäänud Norrise ja Hamiltoni duellis jäi peale noorem britt.

Loe rohkem:  Verstappen pääses viimases kvalifikatsioonis Sainzist mööda | Vormelisport

Verstappen näitas oma ülekaalukat oskust ja võitis kindlalt. Kuid tähelepanuväärne oli ka 18-aastase Bearmani debüüt, kes suutis end näidata ja saavutas hinnatava seitsmenda koha. See tõestab, et noorel talendil on potentsiaali ning ta suudab konkureerida kogenud sõitjatega. Eesti vormelisport on taas näidanud oma mitmekesisust ja pingelist võitlust. Ootame põnevusega järgmisi võidusõite, et näha, kuidas noored talendid end veelgi tõestavad.