Ujumiskoondis teenis Baltimaade meistrivõistlustel teise koha | Ujumine

2320569h4b5dt24

Estonia’s national swim team has once again proven their strength and skill by earning a second-place finish at the Baltic States Swimming Championships. This impressive achievement showcases the dedication and hard work of our talented swimmers, as they competed against some of the best athletes in the region. With their exceptional performance, Estonia’s swim team has not only brought glory to our country but has also demonstrated the potential and talent that exists within our swimming community. Join us in celebrating this remarkable accomplishment and cheering on our national swim team as they continue to make waves in the world of competitive swimming.

Vilniuses lõppesid kaks päeva kestnud ujumise Baltimaade meistrivõistlused. Eestlastest hoolitsesid parima individuaalse tulemuse eest Daniel Zaitsev ja Maria Romanjuk.

Zaitsev võidutses 100 m liblikujumises ajaga 52,95, jäädes olümpiamängude A-normatiivist (51,67) veidi enam kui sekundi kaugusele. Alex Ahtiainen lõpetas samas finaalis teisena, näidates hommikul oma päeva parimat aega (53,00).

“Daniel ja Alex saavad nüüd paari nädala jooksul seda distantsi mitu korda rünnata,” sõnas Eesti koondise peatreener Toni Meijel peale võistlusi. “Mehed lähevad kindlasti järgnevate nädalate jooksul teravamaks ning seda progressi saab olema huvitav jälgida.”

Maria Romanjuk maitses teisel võistluspäeval võidurõõmu 50- ja 200 m rinnuliujumises ning teenis kokkuvõttes koondise parima naisujujana kolm kuldmedalit. Võistluste parima soorituse tegi Romanjuk 100 m rinnuliujumises ajaga 1.08,36.

Ksenia Bažanova ja Aurelia Roos võitsid kuldmedalid vabaujumises. Bazanova oli parim 400 m distantsil ja Roos 100 m distantsil.

Eesti koondis võitis kahe võistluspäeva jooksul üheksa kuldmedalit. Baltimaade meistrivõistluste üldvõidu teenis Leedu koondis 784 punktiga. Eesti tuli teiseks (718 p) ja Läti kolmandaks (397 p). Kõiki tulemusi näeb siit.

Loe rohkem:  Hõbemedali võitnud Iisraeli ujuja sai tunda publiku pahameelt | Ujumine

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti ujumiskoondis tegi suurepärase esituse Baltimaade meistrivõistlustel, teenides teise koha. Ujujad näitasid suurepärast vormi ja meeskonnatööd ning võitlesid innukalt võidu nimel. See tulemus annab lootust ja motivatsiooni järgmisteks võistlusteks ning tõstab Eesti ujumise mainet ka rahvusvahelisel tasandil. Järgnevatele võistlustele minnakse kindlasti enesekindluse ja ambitsioonikusega ning loodetakse veel paremaid tulemusi saavutada.