Rosenthali võimas mäng aitas Tartu Ülikooli Lätis võiduni | Korvpall

2177854hdd5ct24

Tartu Ülikooli meeskond on võidukalt esinenud Läti korvpalliliigas tänu Rosenthali võimsale mängule. Tema osav viskekindlus ja tugev kaitsetöö aitasid meeskonnal saavutada suurepärase võidu ning tõestasid tema olulist rolli meeskonna edus. Rosenthali sooritused on säranud ka rahvusvahelisel tasemel ning tema panus on olnud ülioluline meeskonna edu tagamisel. See võit on suurepärane tunnustus meeskonna visale treeningule ning tugevale koostööle ning kuulutab Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna võiduka tuleviku eelaimust.

Korvpalli Eesti-Läti liigas alistas Tartu Ülikool pühapäeval võõrsil 84:78 BK Liepaja, Viimsi pidi kodusaalis tunnistama Riia VEF-i selget üleolekut.

Tartu võitis teise veerandaja 23:10 ja suurendas teise poolaja alguses oma edu 14 punktile, kodumeeskond tegi aga 9:0 vahespurdi ja jõudis veerandaja lõpus kolme ja viimasel perioodil ka kahe punkti kaugusele. Märt Rosenthali ja Rinalds Malmanise juhtimisel võttis Tartu ikkagi kuuepunktilise võidu.

Viimasel veerandajal 12 punkti visanud Rosenthali arvele jäi lõpuks 30 punkti, 12 lauapalli ja seitse resultatiivset söötu, sealjuures tabas Tartu kapten kaheksast kaugviskest kuus ning veetis väljakul 36 minutit. Malmanis panustas võitu 15 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Viimsi kaotas kodusaalis Riia VEF-i vastu juba avaveerandi 8:27 ja pidi lõpuks leppima 57:83 kaotusega. Artem Kovalov oli Viimsi resultatiivseim 17 punkti ja 11 lauapalliga, Peteris Pinnis tõi VEF-ile 19 punkti ja kümme lauapalli.

Tartu on Eesti-Läti liiga tabelis 12 võidu ja kuue kaotusega viiendal kohal, viienda järjestikuse kaotuse saanud Viimsil on viis võitu ja 15 kaotust, mis asetab nad 13. kohale. VEF-il on kolmandana 15 võitu ja viis kaotust.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rosenthali võimas mäng oli Tartu Ülikooli jaoks otsustav faktor nende võidus Läti üle. Tema visked ja kaitsespel oli võimas ning aidates meeskonnal kindlustada oluline võit. Samuti näitas see, et meeskonna tugevus seisneb nende ühtsuses ja koostöös. See võit tähendab palju nii meeskonnale kui ka fännidele ning annab neile kindlustunnet jätkuvateks mängudeks. Loodame, et Rosenthal ja meeskond suudavad oma head vormi säilitada ja jätkata võitude teele.

Loe rohkem:  Asi ja Kriisa ei suutnud koduülikooli kaotusest päästa | Korvpall