Poolajal juhtinud Tartu Ülikool pidi eurosarjas kaotusega leppima | Korvpall

2226216h3eb6t24

Tartu Ülikool’s defeat in the European basketball league has left fans disappointed and eager for redemption. Despite their strong start in the game, the team ultimately fell short, conceding a loss. This setback serves as a reminder of the challenges and fierce competition that comes with competing in the international arena. However, it also fuels the team’s determination to bounce back and prove themselves on a global stage. As they regroup and strategize for their next match, the pressure is on for Tartu Ülikool to bounce back and reclaim their position as a force to be reckoned with in European basketball.

Tartu Ülikool Maks & Moorits jätkas esmaspäeva õhtul korvpalli Põhja-Euroopa liigat, kuid pidi A-alagrupi eelviimases kohtumises Poola klubi Lublin Stardi paremust tunnistama.

Lublin haaras koduplatsil avaveerandil ohjadest ning asus kohtumist viiega juhtima, kuid Tartu ronis kaotusseisust välja ning jäi veerandi lõpus hoopis ise neljaga peale. Teisel veerandil paisus tartlaste edu üheksale punktile, aga vastased vastasid 12:0 spurdiga ning läksid ise juhtima. Tartu Ülikool lõpetas aga poolaja 14:4 spurdiga ning läks poolajale seitsmepunktilise eduseisuga.

Kolm minutit pärast kolmanda veerandi algust asus Tartu üheksaga juhtima, kuid siis tormas Lublin neist taas mööda ja läks suurepärase lõpuga otsustavale veerandile vastu 67:58 eduseisul. Neljandal veerandil paisus ühel hetkel vahe 17-punktiliseks ja Tartu Ülikool pidi lõpuks 75:85 (23:19, 21:18, 14:30, 17:18) kaotusega leppima.

Kapten Märt Rosenthal tegi suurepärase mängu ja jäi kolmikduublist ühe söödu kaugusele, lõpetades mängu 16 punkti, 13 lauapalli ning üheksa resultatiivse sööduga. Rinalds Malmanis viskas 19 punkti ja haaras viis lauapalli.

Võitjate eest tegi keskmängija Barret Benson samuti vinge esituse, kui skooris väljakult 87-protsendilise täpsusega 35 punkti, lisades sellele veel 13 lauapalli.

Loe rohkem:  Drell püstitas NBA tütarliigas lauapallide rekordi | Korvpall

Tartu on A-alagrupis teeninud neli võitu ja kaks kaotust. Kaheksaliikmelisest grupist pääsevad edasi neli parimat, kolmapäeval minnakse alagrupi viimases mängus vastamisi grupiliidri BC Juventusega.

Kuigi Tartu Ülikooli meeskond juhtis esimesel poolajal eurosarja mängu, pidid nad lõpuks vastasele alla vanduma. Sellegipoolest näitasid meeskonna mängijad suurepärast võitlust ja meeskonnavaimu. Nad jäid alla paremale vastasele, kuid nad võivad uhkusega teada, et andsid endast parima. See kogemus annab neile väärtusliku õppetunni ja motivatsiooni edaspidiseks. Tartu Ülikooli meeskonna fännid on kindlasti uhked oma meeskonna üle ja ootavad põnevusega tulevasi mänge.