Pogacar jätkas võimsa etapivõiduga, Taaramäe 51. | Jalgrattasport

2316234h550bt24

Estonia has been buzzing with excitement as cycling fans cheered on their favorite riders in the recent stage of the race. Pogacar’s impressive victory has left spectators in awe, while Taaramäe’s 51st place finish has also garnered attention. The thrilling competition and stunning performances showcase the talent and determination of these athletes, inspiring others to push their limits and reach for their own goals. Cycling fans in Estonia and around the world are eagerly following the race, eagerly anticipating the next stage and the fierce battles that lie ahead.

Kataloonia velotuuri kolmanda etapi (Sant Joan de les Abadesses – Port Aine; 176,7 km) võitis võimsa lõpuspurdi teinud üldliider Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty) teenis 51. koha.

Teise etapiga velotuuri üldliidriks kerkinud Pogacar näitas taaskord oma võimu, kui ületas kolmanda etapi finišijoone uhkes üksinduses. Umbes kümme kilomeetrit enne lõppu peagrupist eraldunud sloveen jättis lähimad konkurendid paari kilomeetri pärast selja taha ning saavutas siis kindla edu, lõpetades ajaga 4:32.25.

Teisena jõudis finišisse hispaanlane Mikel Landa (Soudal Quick-Step), kes kaotas Pogacarile 48 sekundiga. Bahrain-Victorious meeskonna ratturid Antonio Tiberi ja Wout Poels teenisid vastavalt kolmanda ja neljanda koha (+1.03), neist paari meetri kaugusele jäi Sepp Kuss (Visma-Lease A Bike).

Rein Taaramäe lõpetas etapi 51. kohaga, kaotades võitjale 11 minuti ja seitsme sekundiga.

Pogacari edu üldarvestuses Landa ees kasvas kahele minutile ja 27 sekundile, kolmandal kohal on Aleksandr Vlassov (Bora-Hansgrohe), kes on Landast 28 sekundi kaugusel. Taaramäe kerkis 41 koha võrra ning jätkab velotuuri 76. kohal (+31.59).

Kataloonia velotuuri neljas etapp (Sort – Lleida; 169.2km) sõidetakse neljapäeval. Tuur koosneb seitsmest etapist, viimane leiab aset pühapäeval.

Loe rohkem:  Hispaanias jõudis pjedestaalile kaks eestlast, Lõiv pälvis üldvõidu | Jalgrattasport

Kuigi Taaramäe ei suutnud paremat tulemust saavutada, tõestas Pogačar oma võimsust ja võitis etapi. Eesti rattur Taaramäe võis küll olla pettunud oma 51. kohaga, kuid see ei vähenda tema tööd ja pühendumust jalgrattasporti. Pogačar näitas taas, miks ta on üks tipptasemel ratturitest maailmas. Eestlased võivad olla uhked nii Taaramäe kui ka Pogačari saavutuste üle ning loota, et tulevikus toob veelgi suuremaid võite ja saavutusi. Eesti jalgrattasport on kindlasti heas seisus ja selle tulevik näib helge.