Kaks Eesti naispaari jõudis kaheksa parema hulka | Sulgpall

38527he577t24

Tere tulemast Eesti sulgpallimaailma, kus kaks naispaari on suutnud end välja tõsta ja jõuda kaheksa parema hulka. See saavutus on kajastanud üleriigilist elevust ning tõestanud, et Eesti sulgpall on tõusuteel. Nende naiste pühendumus ja kirg mängu vastu on inspireeriv ning näitab, et Eesti on tõeliselt võimas jõud rahvusvahelisel sulgpallilaval. Olgu see saavutus innustuseks kõigile noortele, kes unistavad suurtest saavutustest sulgpallis. Loodame, et see edulugu annab hoogu ka teistele Eesti sportlastele ja tõstab sulgpalli populaarsust meie riigis.

Tallinnas toimuval sulgpalli Euroopa karikaetapi põhiturniiril jõudsid naiste paarismängus veerandfinaali Catlyn Kruus ja Ramona Üprus ning Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk.

Catlyn Kruus ja Ramona Üprus alistasid avaringis leedulannad Vilte Paulauskaite ja Monika Sukackaite 21:13, 21:10. Kaheksandikfinaalis võideti kindlalt 21:12, 21:6 teist Eesti duot Marija Paskotši/Lumikki Liias, kes avaringis oli alistanud Soome paari Ellen Virta/Annika Vokkolainen 21:17, 21:17. Kruus ja Üprus mängivad laupäeval veerandfinaalis kolmanda asetusega Türgi paari Bengisu Ercetini ja Nazlican Inci vastu, vahendab badminton.ee.

Veerandfinaali pääsesid teiste mängijate loobumise tõttu kahe loobumisvõiduga Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk. Nende vastased on veerandfinaalis Chloe Birch ja Estelle Van Leeuwen Inglismaalt.

Meeste üksikmängus jäi Karl Kert põhiturniiri avaringis alla indialasele Subhankar Deyle 13:21, 6:21. Naiste üksikmängus kohtus Helis Pajuste Miu Lin Nganiga Inglismaalt, kellele kaotas 15:21, 11:21.

Meeste paarismängus jõudsid Eesti mängijatest ainsana võiduga teise ringi Karl Kert ja Tauri Kilk, kes võitsid esimeses kohtumises Abdelrahman Abdelhakimi ja Ali Ahmed El Khateebi Egiptusest 21:12, 21:12. Kaheksandikfinaalis tuli aga vastu võtta kaotus Islandi paarilt David Bjarni Bjornssonilt ja Kristofer Darri Finssonilt 13:21, 18:21.

Loobumisvõiduga pääsesid kaheksandikfinaali Anton Berik ja Mikk Õunmaa, kes kuueteistkümne parima seas jäid alla Ivan Rusevile ja Ilyan Stoynovile Bulgaariast 13:21, 12:21.

Loe rohkem:  Kolm Eesti sulgpallurit pääses kodusel turniiril põhitabelisse | Sulgpall

Sama paar lülitas avaringis tulemusega 21:7, 23:21 konkurentsist välja Karl Kivinurme ja Vahur Lukini. Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner pidid avaringis tunnistama Rootsi paari Filip Karlborgi ja Mio Molini paremust 10:21, 8:21.

Segapaarismängus pidasid Helina Rüütel ja Kristjan Kaljurand tasavägise kohtumise esimese asetusega Saksamaa paari Patrick Scheieli ja Franziska Volkmanniga. Sakslased said võidu 23:21, 21:16.

Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus said avaringi vastaste loobumise tõttu otse kaheksandikfinaali, kus jäid 16:21, 22:24 alla prantslastele Tom Lalot Trescartele ja Elsa Jacobile.

Marelle Salu ja Hugo Themas kaotasid avaringis Mio Molinile ja Sofia Strömvallile 17:21, 23:25.

Veerandfinaalid mängitakse Kalevi Spordihallis laupäeval 10.00. Poolfinaalid algavad kell 16.00. Kõiki tulemusi näeb siit.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kaks Eesti naispaari näitasid suurepärast sportlikku saavutust, jõudes kaheksa parema hulka sulgpalli võistlusel. Nende pühendumine, oskus ja töö tõid neile suurepärase tulemuse ning on suureks inspiratsiooniks teistele noortele sportlastele Eestis. Nende edu näitab ka seda, et Eesti on tugev jõud sulgpalli maailmas ja meil on palju talente, kes suudavad rahvusvahelisel tasemel konkureerida. See on suurepärane saavutus ja vääriline tunnustus nende pingutuste eest. Loodame, et see inspireerib teisi ja aitab kaasa sulgpalli populaarsuse kasvule Eestis.