Elektri hind on teisipäeval esmaspäevast poole kallim | Majandus

2201938hfeb4t24

Tere tulemast Eesti! Elektri hind on teisipäeval teatanud poole kallimast hinnast, mis on kindlasti murettekitav uudis Eesti majapidamistele ja ettevõtetele. See mõjutab otseselt meie majandust ning sunnib meid otsima alternatiive ja lahendusi. Elektri hinna tõus toob kaasa palju küsimusi ja muresid ning on oluline, et oleme teadlikud sellest muutusest ning valmis selleks kohanema. Majanduslikud väljakutsed nõuavad kiiret tegutsemist ja meie ühine pingutus on hädavajalik.

Elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas on teisipäeva keskmine hind veidi alla 150 euro megavatt-tunni eest. Hind tõuseb esmaspäevaga võrreldes umbes 50 protsenti, põhjuseks on muu seas soomlaste Loviisa tuumajaama teise reaktori rike.

Teisipäeval on börsielektri keskmine hind 148,55 eurot megavatt-tunnist, esmaspäeval oli keskmiseks hinnaks 98,88 eurot. Möödunud nädalavahetusel oli elektri keskmine hind 75 eurot megavatt-tunnist.

Teisipäevase hinnatõusu üheks põhjuseks on Soomes Loviisa tuumajaama teises reaktoris avastatud rike, mistõttu vähendati reaktori võimsust. Samuti on Soomes hoiatatud karmi pakase eest: teisipäevaks ennustatakse Põhja- ja Lääne-Soomesse üle 20 kraadi külma.

Soomes ongi teisipäeval elektril sama hind mis Eestis ehk päeva keskmisena 148,55 eurot megavatt-tunnist. Sama hind on elektril teisipäeval ka Lätis ja Leedus.

Eestis on teisipäeval elekter kõige kallim hommikul kella üheksast kümneni, kui megavatt-tund maksab 275,59 eurot. Odavaim on elekter varahommikul viiest kuueni, kui elektri hinnaks on 77,59 eurot megavatt-tunnist. Hinnad on esitatud käibemaksuta.

Kokkuvõttes võib öelda, et elektri hindade tõus teisipäeval on mõjutatud erinevatest teguritest, sealhulgas nõudluse suurenemisest ja elektrituru sõltuvusest välismaistest allikatest. See tõus võib mõjutada tarbijate rahakotti ning panna ettevõtted otsima alternatiivseid energialahendusi. On oluline, et tarbijad jälgiksid elektri hindu ja otsiksid võimalusi oma energiakulude optimeerimiseks. Samuti võiks valitsus kaaluda meetmeid, et tagada elektri hinna stabiilsus ja tarbijate kaitse majanduslikult keerulistel aegadel.

Loe rohkem:  Eleringil valmis teine sünkroonkompensaator kolmest | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga