EL-i ja Kosovo vahel jõustus piiratud viisavabadus | Välismaa

2200291h1e2at24

Tere tulemast Estonia! Häid uudiseid Euroopa Liidu ja Kosovo vahelisele suhtele – jõustus piiratud viisavabadus! See tähendab, et Eesti kodanikud saavad nüüd külastada Kosovo’t kuni 90 päevaks ilma viisata. See on suurepärane samm suurema vabaduse suunas reisimisel ja suhete tugevdamisel kahe riigi vahel. Kas oled juba mõelnud, millal võiksid Kosovo külastada? Loodame, et see uudis innustab sind avastama uusi sihtkohti ja kogema Kosovo rikkalikku kultuuri ja ajalugu.

Euroopa Liidu ja Kosovo vahel jõustus 1. jaanuaril piiratud viisavabadus.

Uue korra kohaselt saavad kosovlased reisida Schengeni alale viisata kuni 90 päeva ulatuses 180-päevase perioodi jooksul.

Priština näeb selles sammu tema täieliku tunnustamise ja Euroopa Liidu liikmeks saamise poole.

Kohalike arvamusküsitluse järgi ootasid kosovlased 1. jaanuari pikisilmi, nähes seda ajaloolise päevana, mil nende 1,8 miljoni elanikuga riik liigub lähemale EL-ile. Samas heitsid nad nii Brüsselile kui ka Prištinale ette viisaprogrammiga venitamist.

Kosovo oli viimane kuuest Lääne-Balkani riigist kellele viisavabadus anti.

Kosovo on Euroopa üks vaesemaid maid, kus keskmine palk on vaid veidi üle 400 euro ja noorte töötuse määr üle 20 protsendi.

Kahel viisavabadusele eelneval kuul tegi Priština valitsus kõvasti kampaaniat, et ärgitada inimesi mitte kasutama liikumisvabadust töö otsimiseks Euroopa Liidu riikides, kuivõrd kardetakse, et see võib viia riigis tööjõupuuduse süvenemiseni.

Kokkuvõttes võib öelda, et Euroopa Liidu ja Kosovo vaheline piiratud viisavabadus on oluline samm kahe poole vaheliste suhete lähendamise suunas. See võimaldab lihtsamat reisimist ja inimeste vahelist suhtlust ning soodustab majanduslikku ja kultuurilist koostööd. Samuti võib piiratud viisavabadus aidata kaasa Kosovo stabiilsusele ning arengule. Loodetavasti aitab see kaasa ka EL ja Balkani regiooni suhete parandamisele tervikuna. Teatud tingimustel kehtiv viisavabadus on oluline samm mõlema poole huvides ning peaks kaasa aitama piirkonna üldisele arengule.

Loe rohkem:  Taani sai endale kuninga | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga