EM-valikmängudes esindavad korvpallikoondist ka Kotsar ja Raieste | Korvpalli Eesti koondis

1587427h74f0t24

Tere tulemast Eesti korvpallikoondise uudistesse! EM-valikmängud on käimas ning meil on suur rõõm teatada, et meie koondist esindavad ka kaks andekat mängijat: Maik-Kalev Kotsar ja Märt Rosenthal Raieste. Nende osalus lisab meie meeskonnale uut energiat ja lootust võidule. Nende nooruslik entusiasm ja talent loob kindlasti põnevat ja haaravat korvpalli vaatemängu. Olge valmis toetama meie koondist nende püüdlustes ning jälgige põnevat teekonda EM-valikmängudel! Koos suudame saavutada suuri asju!

Eesti meeste korvpallikoondis alustab 23. veebruaril võõrsilmängus Põhja-Makedoonia vastu uut EM-valikmängude tsüklit. 26. veebruaril võõrustatakse koduväljakul Leedut.

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala sõnul on esimeses valikaknas koondises mängijad, kes on tuttavad süsteemiga ning kelle tervis ja vorm lubab koondist esindada. “Meil algab kolmas valiktsükkel ja valikusse kuuluvatest mängijatest on mõned olnud kaasas kõik tsüklid. Mängijate ring on suur, aga lõppvalikus olevatest mängijatest on kõik meile tuttavad ning pole kedagi, kes oleks esmakordselt koondises,” selgitas Toijala mängijate valikut.

“Eks valikakendega ongi nii, et lõpuks me vaatame kuidas mängijate tervis ja vorm on ning valime selle põhjal. Positiivne on, et me oleme täna jõudnud sellisesse seisu, kus meil on kahe meeskonna jagu mängijaid, kes on meie programmist läbi käinud ning kelle seast me valiku teeme,” lisas Toijala.

Viimastel nädalatel on palju kõneainet tekitanud Euroliigas Baskonia särgis mängivate Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste liitumine koondisega. Peatreeneri sõnul on nõusolek mõlema mängumehe liitumiseks olemas. “Alates tänasest on veel nädal selleni kui me koguneme ning alustame treeningute ja alati võib midagi muutuda. On olemas oht, et keegi haigestub või saab treeningutel vigastada. Aga nõusolek Kotsari ja Raieste liitumiseks on olemas,” sõnas Toijala.

Loe rohkem:  Siim-Sander Vene: eks nad mäletavad eelmist korda ka, kui siin käisid | Korvpalli Eesti koondis

Esimeses EM-valikmängude aknas kohtub Eesti esmalt võõrsil Põhja-Makedooniaga ning seejärel võõrustatakse Tallinnas lähinaabrit Leedut. Vastased on Toijala jaoks tuttavad, sest tema ametiajal on mõlemaga kohtutud kolmel korral. 

“Põhja-Makedoonial on tuttavad näod, aga alati kui sa lähed nendega mängima, siis tuleb arvestada mõttega, et milline välismängija meid sel korral ees ootab. Praegu on neil nimekirjas kaks välismängijat – TJ Shorts, kelle vastu mängisime suvel Tallinnas ning uus nimi on Ethan Happ. Happ on mängumees, kes on samm-sammult tõusnud Euroliiga tasemel mängijaks. Me peame olema valmis nii variandiks A kui B ja tegema oma mänguplaanid vastavalt sellele,” rääkis Toijala koondise esimesest vastasest.

“Igal juhul minna Makedooniasse on väljakutse, sest nad mängivad väikeses saalis. Sealne atmosfäär pole külalismeeskonnale kunagi kerge ning peame olema valmis taktikaliselt ning eriti vaimselt. Aga meil on kogenud mängijad ja oleme selleks valmis,” lisas Toijala.

“Leedu puhul me räägime Euroopa TOP8 korvpalliriigi hulka kuuluvast maast, kelle soov on alati medalitele mängida. Nende eelmine EM-valiktsükkel oli väga keeruline ning ma usun, et nende suhtumine on muutunud. Lisaks on peatreener Maksvytis saanud selle meeskonnaga piisavalt pikalt töötada ning tema käekiri on mängijatele tuttav,” iseloomustas Toijala Leedu koondist. “Aga meile on see väga-väga hea väljakutse, sest sinna me tahame ise jõuda. Leedu, Läti ja näiteks Soome meie kõrval on väga head näited sellest, kus me tahame ise mingil hetkel olla.”

Juba kaks ja poolt nädalat enne mängu tuli korvpalliliidu kanalite vahendusel teade, et Eesti ning Leedu vaheline EM-valikmäng on välja müüdud. Peatreeneri sõnul on tal selle üle ääretult hea meel, et Eesti fännide toetus on nii suur.

Loe rohkem:  Kotsar EM-valikmängude eel: peame oma agressiivsuse maksma panema | Korvpalli Eesti koondis

“Mul on väga hea meel selle üle, et fännide huvi mängu vastu on väga suur ning unistan, et meil oleks saal, mis mahutaks 10 000 inimest ja saalis oleks veel rohkem inimesi. Kodusaalis täismaja ette minek on iga mängija ja koondise liikme üks unistusi ning Leedu on üks põnevamaid vastaseid, kes meile vastu saab tulla. See on see, miks me seda sporti teeme ja me oleme väga teadlikud ning õnnelikud, et selline suur toetus on meil olemas. Anname endast kõik, et oma töö ära teha ning väljakul 100 protsenti anda.”

Eesti meeste korvpallikoondise koosseis EM-valikmängudeks:

Kristian Kullamäe | Bilbao Basket (ESP)
Kasper Suurorg | TalTech/OPTIBET
Märt Rosenthal | Tartu Ülikool Maks & Moorits
Joonas Riismaa | Happy Casa Brindisi (ITA)
Mikk Jurkatamm | BC Kalev/Cramo
Janari Jõesaar | Anwil Wloclawek (POL)
Sander Raieste | Baskonia Vitoria-Gasteiz (ESP)
Artur Konontšuk | EWE Baskets Oldenburg (GER)
Siim-Sander Vene | San Pablo Burgos (ESP)
Kaspar Treier | Dinamo Sassari (ITA)
Kregor Hermet | BC Kalev/Cramo
Mihkel Kirves | BC Kalev/Cramo
Matthias Tass | Filou Oostende (BEL)
Maik-Kalev Kotsar | Baskonia Vitoria-Gasteiz (ESP)

Kokkuvõttes on Eesti korvpallikoondise jaoks suur samm edasi, et neil on võimalus esindada end rahvusvahelistel tasandil EM-valikmängudes. Kotsari ja Raieste lisandumine koondisesse annab meeskonnale kindlasti uut energiat ja oskusi. Nende kogemus ja osalus aitab kindlasti kaasa meeskonna arengule ja võimalustele saavutada häid tulemusi tulevikus. Loodame, et nende panus aitab Eesti korvpallikoondisel saavutada edu ja võita olulisi mänge rahvusvahelisel tasandil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga