OTSEBLOGI | Põhja-Makedoonia – Eesti esimene veerandaeg möödus tasavägiselt | Korvpalli Eesti koondis

1708709835 2034998h27cft24

Tere tulemast otseblogisse! Täna jälgime põnevat korvpallilahingut Eesti ja Põhja-Makedoonia vahel, kus esimene veerand möödus ülimalt tasavägiselt. Eesti koondis näitab oma võitlejahinge ja soovib kindlasti võidule jõuda. Põhja-Makedoonial on aga samuti tugev meeskond, mis teeb mängu veelgi põnevamaks. Jääge meiega ja oleme tunnistajateks sellele pingelisele matšile!

Täna Eesti aja järgi algusega kell 20.00 kohtuvad korvpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Põhja-Makedoonia ja Eesti. ERR-i spordiportaal hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis otseblogi vahendusel.

Mäng algas mõlemalt poolelt väga resultatiivse mänguga. Eesti oli ees 10:8, aga seejärel vastas Põhja-Makedoonia 8:0 spurdiga ja seis 16:10 püsis tablool täitsa mõnda aega. Siis aga sai esimesena kaane pealt Eesti, kes tegi 9:0 spurdi. Avaveerandi viimased punktid korjas aga kodumeeskond ja asus esimeseks pausiks juhtima 20:19.

Põhja-Makedoonia – Eesti:

Eesti mängib H-valikgrupis koos Leedu, Poola ja Põhja-Makedooniaga. Neljaliikmelisest seltskonnast pääseb edasi kolm paremat, aga Poola kui finaalturniiri üks võõrustajatest on edasipääsu juba taganud ehk edestada tuleb Leedut või Põhja-Makedooniat.

Kuna Leedu, kes alistas neljapäeva õhtul kodus Poola 83:64, on valikgrupi eeldatav favoriit, siis on kohe esimene mäng Skopjes Eesti koondise jaoks äärmiselt oluline.

Eesti koosseisu kuuluvad Kristian Kullamäe, Kasper Suurorg, Märt Rosenthal, Joonas Riismaa, Mikk Jurkatamm, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Mihkel Kirves, Matthias Tass ja Maik-Kalev Kotsar.

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala sõnul on esimeses valikaknas koondises mängijad, kes on tuttavad süsteemiga ning kelle tervis ja vorm lubab koondist esindada.

“Meil algab kolmas valiktsükkel ja valikusse kuuluvatest mängijatest on mõned olnud kaasas kõik tsüklid. Mängijate ring on suur, aga lõppvalikus olevatest mängijatest on kõik meile tuttavad ning pole kedagi, kes oleks esmakordselt koondises,” selgitas Toijala.

Loe rohkem:  TÄNA OTSEBLOGI | Eesti korvpallikoondis mängib valiksarjas tugeva Leeduga | Korvpalli Eesti koondis

“Eks valikakendega ongi nii, et lõpuks me vaatame, kuidas mängijate tervis ja vorm on ning valime selle põhjal. Positiivne on, et me oleme täna jõudnud sellisesse seisu, kus meil on kahe meeskonna jagu mängijaid, kes on meie programmist läbi käinud ning kelle seast me valiku teeme.”

Kui 2017. aasta MM-valikturniiril sai Eesti koondis Põhja-Makedooniast kahel korral jagu, siis eelmises EM-valiksarjas saadi võit ja kaotus. Seejuures õnnestus vastased 2020. aasta veebruaris võõrsil üheksa punktiga alistada.

“Enesetunne on väga hea, tundub, et kutid on koondiseaknaks valmis,” rääkis Kotsar teisipäevasel treeningul ERR-ile. “Üle poole hooaja on juba selja taga ka, kõik on heas vormis, teevad kõvasti trenni ja läheme võitma. Peame oma mängu mängima, enda agressiivsuse maksma panema ja sundima vastast meie tempos mängima.”

Overall, the first quarter between North Macedonia and Estonia was evenly matched, with both teams showing determination and skill on the court. The Estonian national basketball team displayed great teamwork and resilience, keeping the game close throughout the first period. As the game progresses, it will be interesting to see how both teams adjust their strategies and tactics to gain an advantage. Estonian fans can look forward to an exciting and competitive match ahead.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga