TÄNA OTSEBLOGI | Kas Eesti suudab Skopjest võiduga naasta? | Korvpalli Eesti koondis

2034998h27cft24

Tere tulemast TÄNA OTSEBLOGI-sse! Täna jälgime põnevat korvpalli mängu, kus Eesti koondis võtab vastu Skopje meeskonna. Pärast viimase mängu kaotust on Eesti koondisel võimalus tagasi tulla ja võita see oluline mäng. Mõlemad meeskonnad on hästi ette valmistanud ning võitlus on oodata äärmiselt pingeline. Kas Eesti suudab Skopjest võiduga naasta ja näidata oma tugevust või murrab Skopje meeskond nende võidulaine? Jääge meiega ja saate teada, kuidas see põnev mäng kulgeb!

Täna Eesti aja järgi algusega kell 20.00 kohtuvad korvpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Põhja-Makedoonia ja Eesti. ERR-i spordiportaal hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis otseblogi vahendusel.

Eesti mängib H-valikgrupis koos Leedu, Poola ja Põhja-Makedooniaga. Neljaliikmelisest seltskonnast pääseb edasi kolm paremat, aga Poola kui finaalturniiri üks võõrustajatest on edasipääsu juba taganud ehk edestada tuleb Leedut või Põhja-Makedooniat.

Kuna Leedu, kes alistas neljapäeva õhtul kodus Poola 83:64, on valikgrupi eeldatav favoriit, siis on kohe esimene mäng Skopjes Eesti koondise jaoks äärmiselt oluline.

Eesti koosseisu kuuluvad Kristian Kullamäe, Kasper Suurorg, Märt Rosenthal, Joonas Riismaa, Mikk Jurkatamm, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Mihkel Kirves, Matthias Tass ja Maik-Kalev Kotsar.

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala sõnul on esimeses valikaknas koondises mängijad, kes on tuttavad süsteemiga ning kelle tervis ja vorm lubab koondist esindada.

“Meil algab kolmas valiktsükkel ja valikusse kuuluvatest mängijatest on mõned olnud kaasas kõik tsüklid. Mängijate ring on suur, aga lõppvalikus olevatest mängijatest on kõik meile tuttavad ning pole kedagi, kes oleks esmakordselt koondises,” selgitas Toijala.

“Eks valikakendega ongi nii, et lõpuks me vaatame, kuidas mängijate tervis ja vorm on ning valime selle põhjal. Positiivne on, et me oleme täna jõudnud sellisesse seisu, kus meil on kahe meeskonna jagu mängijaid, kes on meie programmist läbi käinud ning kelle seast me valiku teeme.”

Loe rohkem:  OTSEBLOGI | Kas Eesti suudab Skopjest võiduga naasta? | Korvpalli Eesti koondis

Kui 2017. aasta MM-valikturniiril sai Eesti koondis Põhja-Makedooniast kahel korral jagu, siis eelmises EM-valiksarjas saadi võit ja kaotus. Seejuures õnnestus vastased 2020. aasta veebruaris võõrsil üheksa punktiga alistada.

“Enesetunne on väga hea, tundub, et kutid on koondiseaknaks valmis,” rääkis Kotsar teisipäevasel treeningul ERR-ile. “Üle poole hooaja on juba selja taga ka, kõik on heas vormis, teevad kõvasti trenni ja läheme võitma. Peame oma mängu mängima, enda agressiivsuse maksma panema ja sundima vastast meie tempos mängima.”

Eesti korvpalli koondis on näidanud suurepärast võitlusvaimu ja meeskonnatööd, et jõuda nii kaugele kvalifikatsioonimängudel. Kuigi Skopje mäng tõotab tulla keeruline, usume kindlalt meie meeskonna võimesse võiduga koju naasta. Õnnitlused meie meeskonnale senise tubli esituse eest ja loodame, et nende jõupingutused toovad neile edu ka tulevastes mängudes. Eesti korvpallifännid seisavad kindlalt meie meeskonna selja taga ja ootavad põnevusega järgmisi mänge. Eesti suudab!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga