Toitumisterapeut: kõige hullem on hommikul tühja kõhu peale kohvi juua | Elu

2255673h5009t24

Tervise ja heaolu väärtustamine on üha olulisem nii rahvusvaheliselt kui ka Eestis. Üha enam inimesi otsib toitumisnõustajate ja -terapeutide abi parema tervise saavutamiseks. Toitumisterapeudid jagavad põnevaid teadmisi ning nõustavad, kuidas toituda tervislikult ja tasakaalustatult. Üks oluline soovitus on hommikusöögi tähtsusest, sest just hommikul tühja kõhu peale kohvi joomine võib mõjuda organismile halvasti. Kas oled huvitatud tervislikust eluviisist ja toitumisest? Uuri rohkema siit artiklist!

Toitumisterapeut Riinu Rätsep märkis “Terevisioonis”, et hommikul tühja kõhu peale joodud kohv mõjub kehale nagu rusikahoop makku.

Rätsep selgitas, et see, kuidas kohv joojale mõjub, sõltub väga paljudest teguritest – näiteks jooja geenidest, kohvivalmistusviisist ning kohviubade kasvatamisest ja töötlemisest.

“Inimesed on nii erinevad. Kõik toit, mis me suust sisse sööme, mõjutab meid erinevalt, kaasa arvatud kohv,” rõhutas ta ning tõi välja, et kui enamasti arvatakse, et piim teeb kohvi lahjemaks, siis tegelikult on olukord vastupidine ning kofeiinitase joogis tõuseb.

Seda, et kohv tasakaaluka tarbimise juures püsivalt jooja vererõhku tõstab, Rätsep ei usu. “See võib hetkeks, kui sa oled kohvi ära joonud, vererõhku tõsta, aga ta ei tõsta seda pidevalt. Mina olen eluaeg loomult madala vererõhuga olnud ning viimased kümme aastat, mil olen kohvi joonud, on mu vererõhk stabiilselt madalaks jäänud, kuigi öeldakse, et joo kohvi,” tõi ta näite enda elust.

Küll aga mõjutab kohv seedetrakti. “Oleneb jälle kogustest, aga ta paneb meie seedetrakti tööle ja aitab kaasa ainevahetusele. Kohvil ei ole ainult halvad mõjud,” rõhutas toitumisterapeut.

Siiski ei soovita Rätsep hommikul esimese asjana kohvi järele haarata. “Kõige hullem on hommikul tühja kõhu peale kohvi juua, et kui ma ei ole veel ärganud, siis ma panen rusikahoobi makku. Meie organism tahab ka vaikselt ärgata, nii nagu me ise,” selgitas ta.

Loe rohkem:  Matkajuht: talvel matkamise viise on palju erinevaid | Elu

Toitumisterapeuti sõnum on selge ja oluline – hommikul tühja kõhu peale kohvi joomine pole hea mõte. Tervislik toitumine ja regulaarsed söögikorrad on olulised meie heaolu ja enesetunde jaoks. See artikkel annab väärtuslikku nõu, kuidas hoolitseda oma keha eest ja vältida kahjulikke harjumusi. Tänu toitumisterapeudi soovitustele mõistame paremini, kuidas hoida oma keha ja vaimu tasakaalus ning vältida terviseprobleeme. On oluline pöörata tähelepanu sellele, mida me oma kehasse paneme ja anda sellele, mida ta vajab, et tunda end hästi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga