VIDEO | Cavaliersi mängija tabas enda väljakupoolelt võiduviske | Korvpall

2285304h4e91t24

Tere tulemast Eestisse! Uudis, mis hetkel kõigil huuled vibreerima on Cavaliersi mängija suurepärane esitus – ta tabas enda väljakupoolelt võiduviske! Korvpallifännidel ei ole seda võimalust iga päev näha ning see on muutnud mänguajaloo jäädavalt. Vaadake videot ja jääge põnevil, sest sellised hetked on korvpallis haruldased. See triumf on tõestuseks sellele, et unistused võivad saada tõeks igal ajal ja kohas!

Korvpalliliigas NBA leidis ööl vastu kolmapäeva aset uskumatu lõpplahendus, kui Dallas Mavericksi vastu viimastel sekunditel ühepunktilisse kaotusseisu jäänud Cleveland Cavaliersi ääremängija Max Strus tabas enda väljakupoolelt võiduviske.

Idakonverentsis teisel kohal asetsev Cleveland võõrustas läänekonverentsis play-in turniirikohal paiknevat Mavericksi ning suutis tasavägise avaveerandi järel teisel veerandil 15 punktiga juhtima minna. Mavericks asus seejärel aga eduseisu väiksemaks lihvima ning jõudis kolmanda veerandi alguses viigini ja siis veel ette, kuid neljandale veerandile mindi vastu Cavaliersi napil eduseisul.

Mõlemad meeskonnad alustasid otsustavat veerandit hea hooga, kuid Mavericksil õnnestus Luka Doncici ja Kyrie Irvingu juhtimisel neli ja pool minutit enne mängu lõppu kümnega juhtima minna. Cavaliersi ääremängija Max Strus tegi siis aga suurepärase spurdi, kui tabas tabas pooleteise minutiga neli kaugviset. Pärast seda viis Donovan Mitchelli täpne kolmene Clevelandi taas juhtima.

Mavericks viigistas, kuid Mitchell tabas taaskord kaugelt. Irving lahendas siis osavalt rünnaku, misjärel otsustas Mavericks tahtliku vea asemel survestama hakata. Otsus kandis vilja, sest Clevelandil ei õnnestunud palli sisse sööta ja Dallas sai ilma viga tegemata rünnakuvõimaluse.

Doncic leidis siis korvi alt veebruari alguses klubiga liitunud P.J. Washingtoni, kes viis Dallase ühega juhtima. Cavaliersile jäi aega 2,6 sekundit, kuid sellest piisas Strusi jaoks, kelle oma väljakupoolelt teele saadetud pall läbis korvivõrgu ja andis Clevelandile uskumatu 121:119 (23:24, 37:32, 23:26, 38:37) võidu.

Loe rohkem:  Põlveoperatsioonil käinud Kirvese hooaeg sai läbi | Korvpall

Vaata kohtumise pingsaid lõppminuteid siit:

Otsustaval veerandil viis kolmest tabanud Strus lõpetas kohtumise 21 punktiga. “Viimased viis minutit olid päris head. Leidsin rütmi ja siis on lõbus mängida. Tundsin iga viskega, et see läheb sisse,” sõnas ääremängija. “Viimasega tundsin sama.”

Mavericksi täht Luka Doncic tegi taaskord suurepärase partii, lõpetades kohtumise 45 punkti, 14 resultatiivse söödu ja üheksa lauapalliga. Tema oli aga Strusile lähim kaitsja. “Imeline vise. See oli lihtsalt imeline vise,” sõnas sloveen. “See oli minu viga, ma oleks pidanud teda rohkem pressima. Me mängisime hästi, aga see oli karm kaotus.”

Kyrie Irving pnuastas 30 punktiga, Cavaliersi resultatiivseim oli aga Donovan Mitchell, kes lõpetas 31 silma, seitsme lauapalli ja kuue korvisööduga. Cavaliers jätkab idakonverentsis teisel kohal, olles võitnud 38 mängu ja kaotanud 19. Mavericks on läänes kaheksandal tabelirea, nemad on võitnud 33 ja kaotanud 25 mängu.

Oklahoma City Thunder – Houston Rockets 112:95

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Cavaliersi mängija suurepärane viske tabamine enda väljakupoolelt tekitas suurt elevust nii meeskonna kui ka fännide seas. See näitab, kui ettearvamatu ja põnev võib olla korvpalli mäng ning kuidas üks hetk võib muuta kogu mängu kulgu. Võiduviske tabamine näitab sportlase oskusi ja võimeid, mis on vajalikud tiimile võidu toomiseks. See hetk jääb kindlasti meelde nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele ning annab inspiratsiooni järgmisteks mängudeks.

Loe rohkem:  Tartu Ülikool ja Pärnu teenisid Eesti-Läti liigas võidu | Korvpall