Euroopa Parlament võib oma ruumides piirata Amazoni lobitööd | Välismaa

2285307hd10at24

Euroopa Parlament on võtnud olulise sammu, et piirata Amazoni lobitööd nende ruumides. See samm näitab nende püüdlust tagada läbipaistvus ja ausus poliitilise mõjuvõimu suhtes. Amazon on üks maailma suurimaid ettevõtteid, kellel on ulatuslikud huvid Euroopa Liidus. Piirangud nende lobitööle võivad kaitsta Euroopa Parlamendi otsuste sõltumatust ja tagada, et huvid on tasakaalus. See on oluline samm õiglase ja läbipaistva poliitika suunas.

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et USA tehnoloogiafirma Amazon lobistid võivad kaotada õiguse teha lobitööd Euroopa Parlamendi ruumides.

Euroopa Parlamendi kvestorid andsid peasekretärile loa võtta tagasi tehnoloogiafirma 14 sisenemisluba, ütles Rumeenia eurosaadik Dragos Pislaru. Kvestor ja eurosaadik Marcel Kolaja kinnitas seda otsust, vahendas Politico. 

Kvestorite kogu on Euroopa Parlamendi organ, kes vastutab otseselt parlamendiliikmeid ja nende töötingimusi puudutavate haldus- ja finantsküsimuste eest. Kvestoreid on viis ja nad valitakse pärast presidendi ja asepresidentide valimist. 

Lubade äravõtmist taotles Euroopa Parlamendi tööhõivekomisjon, seda komisjoni juhibki Pislaru. Tema sõnul keeldusid Amazoni esindajad töötingimuste arutamiseks peetavas dialoogis osalemast. 

“Asja võib uuesti läbi vaadata, kui Amazon näitab üles koostöövalmidust,” ütles Pislaru.

Amazoni esindajad kutsuti 23. jaanuaril osalema tööhõivekomisjoni kuulamisele teemal “töötingimused Amazoni ladudes”. Amazoni esindajad aga ei ilmunud kohale, kuna leidsid, et kuuajaline etteteatamine oli liiga lühike. Seejärel saatis komisjon parlamendi presidendile kirja, milles palus keelata ettevõtte lobistidel asutusse sisenemine.

Amazoni pressiesindaja Sarah Tapp ütles, et on parlamendi otsuses pettunud, kuna ettevõte on korduvalt kutsunud poliitikuid oma tehaseid külastama.

“See kutse (meie rajatisi külastada) on endiselt jõus ja tahaksime tutvustada investeeringuid, mida oleme teinud tagamaks, et meie töökeskkond oleks kaasaegne, kaasahaarav ja turvaline,” ütles Tapp. 

Euroopa Parlamendil on oluline roll otsustades, kuidas suunata Euroopa Liidu tähtsaid poliitilisi otsuseid ning seetõttu on oluline piirata suurte ettevõtete nagu Amazoni lobitööd nende ruumides. See tagab võrdse kohtlemise erinevate huvigruppide vahel ning kaitseb parlamendi otsustusvõimet välise mõjutamise eest. On oluline, et parlamendi liikmed saaksid teha otsuseid vabalt ja objektiivselt, ilma suurte korporatsioonide surve all. See samm on oluline tagamaks Euroopa Parlamendi sõltumatust ja usaldusväärsust.

Loe rohkem:  Prantsuse valitsus pidi talunike surve tõttu loobuma toetuse kärpimisest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga