Tartu Ülikool ja Pärnu teenisid Eesti-Läti liigas võidu | Korvpall

2009882h77d7t24

Tartu Ülikool and Pärnu delivered an impressive performance in the Estonian-Latvian Basketball League, securing victories in their respective matches. The teams showcased their skill and determination on the court, earning well-deserved triumphs in the competitive league. The victories serve as a testament to the talent and dedication of the players, as well as the strong teamwork and strategy employed by both Tartu Ülikool and Pärnu. The wins are sure to ignite excitement and pride among basketball fans in Estonia, as the teams continue to make their mark in the league.

Tartu Ülikool Maks & Moorits teenis korvpalli Eesti-Läti liigas kindla võidu, kui alistas võõrsil Läti Ülikooli 30 punktiga. Võidukas oli ka Pärnu Sadam, kes alistas kodus Liepaja nelja silmaga.

Ülikoolide vahelises mängus ei andnud tartlased vastasele kuigi palju võimalust, sest avaveerandi lõpuks juhtis Tartu juba 25:13. Poolajaks suurenes edu kahe punkti võrra ning otsustavale veerandile läks Tartu vastu 20-punktilise eduseisuga.

Neljandal veerandil juhtisid tartlased ühel hetkel 35 punktiga ning vormistasid lõpuks kindla 98:68 (25:13, 19:17, 22:16, 32:22) võidu.

Hendrik Eelmäe püstitas uue isikliku rekordi, kui viskas 20 minutiga 26 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 5/7, vabavisked 3/4), lisades sellele veel kaks lauda ja kaks korvisöötu. Devin Harris lisas omalt poolt veel 17 silma ja neli lauapalli.

Play-off’i koha nimel heitlev Pärnu Sadam teenis laupäeval olulise võidu, kuid jäi avaveerandil Liepaja vastu tagaajaja rolli. Pärnu haaras siiski teisel poolajal ohjadest ning juhtis kolmandal veerandil 18 punktiga, kuid Läti klubi võitles end kaotusseisust välja ja jõudis kolm minutit enne kohtumise lõppu kahe punkti kaugusele.

Loe rohkem:  Viimsi suutis Tartu Ülikooli vastu visata vaid 24 punkti | Korvpall

Pärnu aga eduseisu ei loovutanud ning realiseeris kodupubliku ees 83:79 (20:21, 25:15, 23:22, 15:21) võidu, kindlustades sellega enda kaheksandat kohta. Pärnu on võitnud 12 kohtumist ja kaotanud sama palju, üheksandal kohal asetsev TalTech on võitnud 11 ja kaotanud 13.

Siim-Markus Post lõpetas kohtumise 19 punkti ja viie resultatiivse sööduga, Ivo Van Tamm lisas omalt poolt veel 15 punkti ja seitse lauapalli. Resultatiivseim oli Liepaja äär Kristaps Kilps, kes panustas 21 punkti, seitsme laua ja viie resultatiivse sööduga.

Mängupäev lõppeb Riia Zelli ja Viimsi vastasseisuga.

Teised tulemused:
Prometei – Ventspils 86:77 (14:22, 28:18, 20:19, 24:18)
Riia VEF – Valmiera 84:71 (16:16, 15:16, 33:25, 20:14)

Kokkuvõttes võib öelda, et nii Tartu Ülikool kui ka Pärnu said Eesti-Läti korvpalliliigas olulised võidud. Mõlemad meeskonnad näitasid oma võimekust ja meeskonnatööd, mis on oluline eduka hooaja jaoks. Tartu Ülikool ja Pärnu jätkavad kindlasti oma võidukat teekonda ning nende edusammud annavad lootust ka tulevastele mängudele. Korvpallifännid üle Eesti ja Läti saavad olla uhked nende meeskondade esituse üle ning oodata huviga tulevasi mänge.