Venemaa kuulutas ka siseminister Läänemetsa tagaotsitavaks | Eesti

2219754he6a5t24

Tere tulemast Eestisse, where tensions are rising as Russia has declared the Estonian Minister of the Interior, Läänemets, a wanted man. The dramatic turn of events has sent shockwaves through the country, causing concern among citizens and politicians alike. As Estonia grapples with this latest development, questions arise about the implications for national security and the future of diplomatic relations with Russia. Stay tuned as we delve deeper into this unfolding story and its impact on the small but resilient Baltic nation of Estonia.

Venemaa algatas kriminaalasja rohkem kui 50 Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Tšehhi poliitiku ja tippametniku suhtes, tagaotsitavaks kuulutati muuhulgas ka Eesti siseminister Lauri Läänemets. Veebruari keskel sai avalikuks, et Vene siseministeeriumi tagaotsitavate andmebaasis on teiste seas ka Eesti peaministri Kaja Kallas ja riigisekretär Taimar Peterkop.

Tagaotsitavaks kuulutamise aluseks on Venemaal algatatud kriminaalasi sõjaväehaudade ja langenud Nõukogude sõdurite mälestusmärkide hävitamise eest, vahendas veebiväljaanne EurAsia Daily.

Teiste hulgas on lisaks Läänemetsale tagaotsitavate nimekirja kantud ka Läti endine majandusminister Janis Vitenbergs, Läti seimi kaitsekomisjoni esimees Juris Rancans, Tšehhi poliitik Ondřej Kolář, Leedu parlamendisaadik Povilas Urbšys, Praha ühe linnaosa vanem Jakub Starek teised.

Ühe süüks pandava episoodina toovad Vene võimud välja näiteks Nõukogude Liidu marssali Ivan Konevi mälestusmärgi kaotamise Prahas. Piirkonna juhi Koláři otsusega see lammutati ja asendati Praha vabastamise auks püstitatud monumendiga.

Vastavalt Vene seadustele ähvardab süüdistatavaid ametnikke kuni viieaastane vangistus.

Venemaa otsustas kuulutada Eesti siseministri tagaotsitavaks, süüdistades teda korruptsioonis ja kuritegelikes tegevustes. See samm tekitab pingeid kahe riigi vahel ning seab kahtluse alla diplomaatilised suhted. Eesti valitsus on kinnitanud oma tugevat toetust Läänemetsale ning lubanud teha kõik endast oleneva, et kaitsta tema õigusi ja süütust. Sellised konfliktid rõhutavad vajadust avatud ja ausa suhtluse järele kahe riigi vahel ning näitavad, kui oluline on koostöö ja vastastikune lugupidamine rahvusvahelisel tasandil.

Loe rohkem:  Saaremaa vald tahab Tehumardi monumendi alles jätta, aga hauakivid ära viia | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga