Veneetsiaks valmistuv Edith Karlson: elame igapäevaselt hunditunnis | Kunst

1705303h0f8ct24

Tere tulemast Eesti kunstimaailma! Edith Karlson, tuntud kunstnik ja Veneetsia biennaali esindaja, valmistub meisterlikult oma loomingut esitlema maailma ühel mainekaimal kunstisündmusel. Tema unikaalne lähenemine kunstile viib meid kummalisse ja salapärasesse maailma, kus igapäevane reaalsus põimub fantaasiaga. Karlsoni looming kütkestab ja paneb mõtlema, jättes meid hunditunniliste maailmadesse süvenema. Olge valmis avastama tema mõjukat kunsti ning sukelduma Veneetsia vaimustavasse atmosfääri!

Kultuurisaade “OP” käis ateljees vaatamas, kuidas sujuvad ettevalmistused kunstnik Edith Karlsonil, kes pakib järgmisel nädalal kaasa valminud teosed ja sõidab Itaaliasse ette valmistama 60. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni.

60. Veneetsia biennaalil esindab Eestit Edith Karlson näitusega “Hora lupi”, mida eksponeeritakse Chiesa di Santa Maria delle Penitenti kirikus. Näitusel lahkab kunstnik inimese primitiivseid tunge nende banaalsuses ja pühalikkuses ning küsib lunastuse võimalikkuse järele maailmas, mis lunastust ei vääri.

Näituse pealkiri “Hora lupi” tähendab eesti keeles hunditundi ehk aega enne päikesetõusu. “See on siis umbes kolme-nelja ajal öösel, kui toimub asju, mida on võimatu seletada. Näiteks on see parim hetk ründamiseks. See on ka hetk, kui kõige rohkem sureb ja sünnib inimesi. See on hetk, kui sul läheb uni ära ja poolunes tulevad mingisugused mõtted, mida sul päeval niimoodi pähe ei lupsa. Minu arvates me praegu elame sellises hunditunnis igapäevaselt ja kõik need mõtted ja emotsioonid sinna kirikusse kaasa tulevad,” selgitas Karlson ning lisas, et kiriku 11 meetrit kõrged laed lubavad tekkida monumentaalsuse tundel.

“Ma tahtsingi võtta sellest ruumist maksimumi – sinna tuleb kolm nelja meetri kõrgust müravat meest ja nende vahele ma teen hiigelmõõtudes suure ussilaadse olendi. Ma panen nad päris tihedalt üksteisega kokku ja mis ma tahan vaatajas tekitada… Esiteks, et sa tunned ennast hästi väiksena, sest kirik juba ise tekitab seda ja ka need kujud tekitavad tunnet, et sa oled pisike,” lisas ta.

Loe rohkem:  Teenetemärgi pälvinud Regina Lukk-Toompere: pigem on mul ikka ajapuudus | Kunst

Edith Karlsoni näitust, mis on valminud koostöös Eero Epneriga, eksponeeritakse Veneetsias käesoleva aasta 20. aprillist kuni 24. novembrini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Edith Karlson on tõeliselt pühendunud ja andekas kunstnik, kes valmistub näituseks Veneetsias. Tema tööd on täis sügavust ja emotsiooni ning ta suudab luua vaatajas tundeid tekitavaid kunstiteoseid. Olles ise öelnud, et elab igapäevaselt hunditunnis, võime kindlad olla, et tema loodud näitus Veneetsias saab olema midagi erakordset ja meeldejäävat. Oleme õnnelikud, et selline talent nagu Edith Karlson on Eesti kunstimaastikul esindatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga