Pildid: Tallinnas avati Ukraina kunstniku Mariia Bonchuki näitus | Kunst

2310867h0b6ct24

Tere tulemast! Tallinna kunstiskeene täieneb taas uue põneva näitusega, kui Ukraina kunstnik Mariia Bonchuk avab oma loomingut tutvustava näituse. Kireva ja emotsionaalse kunsti fännid on oodatud avastama Bonchuki põnevaid maale ning süvenema tema maalide sügavasse sõnumisse. Näitus pakub ainulaadset võimalust sukelduda kunstniku väljendusrikka maailma ning avastada uusi perspektiive ja tähendusi kunstis. Tule ja avasta enda jaoks midagi erilist!

Reedel avas Ukraina päritolu kunstnik Mariia Bonchuk Põhjala Tehase Stuudiomajas oma värskeimal loomingul põhineva näituse “From bright side to dark and back”. Koos värske näitusega avaneb Põhjala Tehases ka uus eksperimentaalgalerii Põhjala Valge Kuup.

Mariia Bonchuk on noor kunstnik, kes on sündinud Ukrainas Kremenchuki linnas. Ta õppis kohalikus kõrgkoolis rahvuskeraamikat, mis hõlmas tööd traditsiooniliste Ukraina ornamentide, tehnikate ja vormidega, lisaks õppis ta Kiievis ülikoolis sisekujundust. 2016. aastal kolis ta Tallinnasse. Mariia väljendusviisideks on maalikunst, joonistused ja keraamika.

“Mind on inspireerinud enese emotsioonide sisekaemuslik vaade. Olen tunnetanud selle sentimendi kogu laia spektri ulatust ning soovinud tuua selle vaatajani läbi oma maaliloomingu. Minu teoste algimpulsiks on tajumised ja kogemused – peegeldused ehk reageeringud neile, elulistele sündmustele ning olukordadele, mida me kõik võime kogeda. Alateadvuse kõige sügavamates soppides toimuvatest rasketest heitlustest kuni rõõmu ja joovastuse laineharjadeni välja,” avas Bonchuk oma loomginut.

“Soovin välja tuua emotsioone, mis on jäänud tähelepanuta ja pakkuda läbi selle võimalust enesega parema ühenduse loomiseks,” lisas ta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ukraina kunstniku Mariia Bonchuki näitus Tallinna galeriis on suurepärane võimalus nautida tema loomingut ja süveneda tema kunstilisse maailma. Bonchuki pildid pakuvad vaatajatele põnevaid visuaalseid elamusi ja sügavat mõtisklust kunsti rolli ning tähenduse üle tänapäeva ühiskonnas. Näitus avab uksed erinevate kultuuridevaheliste dialoogide ja kunstiliste väljenduste uurimiseks ning annab võimaluse avardada oma kunstimaailma teadmisi ja perspektiive. Soovitan kindlasti külastada seda inspireerivat kunstinäitust Tallinnas.

Loe rohkem:  Positiiv galeriis avati Marlen Kärema isikunäitus "Tüdruk ja kalkun" | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga