Galeriide ööl avatakse Aparaaditehases seitse uut näitust | Kunst

2288361h47e4t24

Tere tulemast Galeriide ööle Aparaaditehases! Sel põneval ööl avatakse seitse uut näitust, mis tutvustavad Eesti kunstimaastikul tõusvaid talente ja põnevaid loomingulisi suundi. Külastajaid ootab avastamisrõõm erinevatest žanritest ja kunstnikelt, kes pakuvad värsket ja kaasaegset vaadet kunstimaailmale. Olgu teie jaoks maalikunst, skulptuur või performance art, siin on midagi igale maitsele. Tulge ning sukelduge kunstimaailma, mis inspireerib ja paneb mõtlema!

Reedel toimub Tartus 12. korda Aparaaditehases ja selle ümbruses asuvaid näitusepindasid ühendav galeriide öö. Samal õhtul avatakse seitse erinevat näitust, toimuvad töötoad, tuurid ja performance’id.

Külastajatel on võimalus õhtu jooksul käia kõikidel näituste avamistel. Kronoloogilises järjestuses alustab õhtut R galeriis Ukraina kunstniku Olena Hnatjuki digitaalsete illustratsioonide näitus, Haki galeriis Soome kunstniku Kaisu Koivisto skulptuurinäitus, restoranides Trikster Tihane ja Kolm Tilli Soome kunstniku Antti Eklundi maalinäitus, Redwalli kontorigaleriis Jaanika Bahvali savimaalide näitus, Redwalli koridorigaleriis Virgylia Soosaare prügikunsti näitus, Restoran Aparaadis majalise Katrin Maaski digigraafika näitus ning Plantariumis avatakse Pallase tudengi Anna-Liisa Sääsr graafikanäitus. 

Lisaks on avatud Typa, Aparaaditehase rõdugalerii, Kogo galerii, Ag47 fotogalerii, Biblioteek, Paintbar Stuudio, Puhvet ja Wale Vaal galerii Samelini saapavabrikus. 

2024. aastal toimub kolm galeriide ööd: 1. märtsil, 30. augustil ja 22. novembril. 

Kokkuvõttes on Galeriide Öö Aparaaditehases olnud väga edukas ning mitmekülgne sündmus, kus avati seitse uut näitust. Kunstiarmastajatele oli see suurepärane võimalus tutvuda erinevate kunstivormide ja kunstnike loominguga ning saada osa elavast kunstielust Eestis. Sündmus tõi kokku nii kohalikud kui ka väliskülastajad ning pakkus kõigile midagi huvitavat ja inspireerivat. Aparaaditehase unikaalne atmosfäär ja loominguline aur tegid Galeriide Ööst tõeliselt meeldejääva kunstiürituse.

Loe rohkem:  Galerii: Mirjam Hinni uus näitus uurib tänases ühiskonnas inimeseks olemist | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga