Tallinnasse tuleb Ukraina helilooja Valentõn Silvestrõv | Muusika

1680562hdebet24

Tere tulemast Tallinnasse! Sel suvel astub Eesti lavadele Ukraina andekas helilooja Valentõn Silvestrõv, kes toob endaga kaasa ainulaadse muusikalise kogemuse. Tema loominguline geeniusemäär ja sügavad helid võluvad publikut üle maailma ning lubavad ka Tallinna kuulajaskonnal avastada uusi emotsioone ja tundeid läbi muusika. Silvestrõvi kontsert Tallinnas on sündmus, mida ei tasuks maha magada ning kindlasti jääb see eluks ajaks meelde nii muusikasõpradele kui ka kultuurihuvilistele. Olete kõik oodatud osa saama sellest erilisest muusikalise pidustusest!

Juuni alguses tuleb Tallinnasse üks tuntumaid Ukraina kaasaegseid heliloojaid Valentõn Silvestrõv, et osaleda temale pühendatud Odessa Classic Tallinn raames toimuval kontserdil.

Tegemist on järjekorras kolmanda emigratsioonis toimuva Ukraina suurima klassikalise muusika festivaliga, mille kontserdid toimuvad lisaks Tallinnale tänavu ka Vilniuses, Zürichis, Luzernis ja Saksamaa linnades.

Silvestrõvile pühendatud kontserdil astuvad 10. juuni õhtul Estonia kontserdisaalis lavale Odessa Classics festivali kunstiline juht, pianist Alexey Botvinov, ukraina viiuldajad Mõroslava Kotorovõtš ja Oleksandra Fedosova ning klassikalise muusika taevas eredalt säravad noored eesti interpreedid Hans Christian Aavik , Karolina Aavik ning Marcel Johannes Kits.

Odessa Classics Tallinna kaaskorraldaja, Kultuuripartnerluse Sihtasutuse juhataja Meelis Kubitsa sõnul on Silvestrõvi saabumine Eestisse suur sündmus ja eesmärk on teha tema Eestis viibimine huvilistele maksimaalselt kättesaadavaks. “Lisaks kontserdile on kavandamisel erinevad kohtumised heliloojaga, keda Eestis hästi tuntakse ja armastatakse. See on harukordne võimalus temaga vahetult suhelda”, sõnas Kubits. Kiievis sündinud Silvestrõv lahkus sünnilinnast täiemahulise sõja esimestel päevadel ja elab praegu Berliinis.

Eesti helilooja Arvo Pärt on nimetanud Silvestrõvit “kahtlemata kaasaja kõige huvitavamaks heliloojaks”.

Odessa Classcis on 2015 aastal Odessas asutatud ja kiiresti Ukraina üheks suurimaks klassikalise muusika festivaliks tõusnud muusikafestival, mille eesmärgiks oli vastu seista 2014 aastal alanud Venemaa agressioonile ja sooviga muuta Odessat euroopalikumaks linnaks. Festival on viimasel kolmel aastal tegutsenud emigratsioonis, peamiselt Tallinnas ja Thessalonikis, aga ka mujal Euroopas. 2022 ja 2023 aastal toimus Odessa Classics Tallinn raames kokku 12 kontserti.

Loe rohkem:  Rakvere Funkfest kuulutas välja esimesed artistid | Muusika

Overall, the arrival of Ukrainian composer Valentõn Silvestrõv in Tallinn is a truly exciting event for music lovers in Estonia. With his unique blend of influences and innovative approach to composition, Silvestrõv’s presence is sure to enrich the local music scene and inspire both musicians and audiences alike. As Tallinn continues to establish itself as a hub for diverse musical talent, the addition of Silvestrõv to the city’s vibrant cultural landscape is a testament to Estonia’s commitment to fostering creativity and artistic expression. We look forward to witnessing the impact of Silvestrõv’s work on the Estonian music community.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga