Veesaare ülikool sai Märtsihullusel edasi, Kentucky langes konkurentsist | Korvpall

2318319hd217t24

Tervitused kõigile korvpallisõpradele! Märtsihulluse võimsus tabab Veesaare ülikooli, kui meeskond suudab edasi jõuda, samal ajal kui Kentucky kannatas konkurentsist väljalangemise. Korvpall on kirglik spordiala, mis paneb südamed kiiremini põksuma ja meeled teravaks. Veesaare ülikooli võidud on inspireerivad ning pakuvad kaasaelamisrõõmu kõigile fännidele üle maailma. Jääme pingsalt ootama järgmisi pingelisi kohtumisi ning loodame, et Märtsihullus viib meid veelgi kaugemale! Rõõmsat mängu kõigile!

Eesti korvpalluri Henri Veesaare ülikool Arizona teenis neljapäeval alanud Ameerika ülikooli korvpalliliiga NCAA finaalturniiri ehk Märtsihulluse avaringis 20-punktilise võidu. Avaringis sündis ka üks suurüllatus, kui Oakland alistas kaheksakordse meistri Kentucky.

Arizona kohtus finaalturniiri avaringis Long Beach State ülikooliga, kuid ei suutnud asetuseta ülikooli vastu avapoolajal eralduda, võites poolaja 41:35. Teisel poolaja alguses sai Arizona hoo sisse ning tegi spurdi, saavutades sellega 21-punktilise eduseisu, mis paisus ühel hetkel veel 24 punktile. Kohtumise lõpuks oli tablool Arizona kindel 85:65 (41:35) võit.

Veesaar vigastas oktoobris küünarliigest, mistõttu otsustas ülikool 19-aastasele eestlasele vaba aasta anda ehk nn redshirt’ida.

Kõik Arizona algviisiku mängijad jõudsid kahekohalise punktisummani, aga lisapanus tuli vaid pingilt sekkunud Jaden Bradley’lt, kes lõpetas kaheksa punktiga. Üleplatsimees oli 20 punkti visanud Kylan Boswell, kes lisas veel kaheksa resultatiivset söötu.

NCAA hooaja üheksanda asetusega lõpetanud Arizona kohtub järgmisena Daytoni ülikooliga, kes alistas oma avaringi kohtumises Nevada 63:60.

Kaheksakordne meister langes konkurentsist

Nagu ikka, sündis Märtsihulluse avapäeval ka suurüllatus, kui Oaklandi ülikool alistas 12. asetusega hooaja lõpetanud kaheksakordse meistri Kentucky.

Legendaarse treeneri John Calipari juhendatav Kentucky asus kohtumist 2:0 juhtima, mis jäi aga ühtlasi nende suurimaks eduseisuks. Avapoolaja võitis Oakland 38:35 ning kaheksa minutit enne kohtumise lõppu juhtis Golden Grizzlies seitsme punktiga. Kentucky kaevas sellest august välja, kuid püsis mängu lõpuni tagaajaja rollis ning Oakland teenis suurepärase 80:76 võidu.

Loe rohkem:  Üprus rassis põhiturniiri viimases voorus väljakul kõik 40 minutit | Korvpall

Veesaare Ülikooli meeskond suutis edukalt üle elada Märtsihulluse ja tõestada end võidukana, samas kui Kentucky Ülikool langes konkurentsist. See on suurepärane saavutus Veesaarele ning näitab nende meeskonna tugevust ja pühendumust. Korvpall on alati ettearvamatu mäng ning see võit annab neile kindlasti enesekindlust ja motivatsiooni järgmisteks mängudeks. Oleme kindlad, et Veesaare Ülikool jätkab tugevalt ja võib veelgi suuremaid võite saavutada tulevikus.