Varased rändlinnud on juba Eestisse saabunud | Eesti

2295888h6a4ct24

Tere tulemast Eestisse, kus varased rändlinnud on juba saabunud! Iga aasta kevadel saame tunnistajaks imelisele nähtusele, kus linnud naasevad meie kaunitesse loodusmaastikesse. Eesti on tuntud oma rikkaliku looduse ja linnustiku poolest ning rändlinnud lisavad sellele veelgi võlu. See on aeg, mil linnud täidavad taeva laulu ja värviliste tiibade vilkumisega ning meie südamed täituvad imetlusest ja rõõmust. Tule ja avasta selle imelise aja võlu ja võta osa Eesti looduse ilust!

Rändlindude saabumine on olnud loodusõppe juhendaja Marko Valkeri sõnul tänavu varajane. Juba veebruari lõpus jõudis kohale arvukalt põldlõokesi ja kiivitajaid ning rändureid lisandub järgemööda juurde.

Haapsalu lahe ääres võib praegu silmata veelinde nagu haned, luiged ja pardid.

“Tegelikult nende esimeste varakevadiste saabujate tulek on seotud sellega, kas tekib vaba vett, kui me räägime nüüd veelindudest. Ja kui me räägime põldude ja niitude lindudest, siis on hästi tähtis, et oleks lumevabasid alasid. Üldistatult võib öelda, et varajased rändlinnud saabuvad siis, kui tekivad neile võimalused toitumiseks,” selgitas Silma õpikoja loodusõppe juhendaja Marko Valker.

Ta lisas, et kui kevadel peaks tulema mõni tõsisem külmalaine koos lumesajuga, siis võib see sundida juba kohale jõudnud sulelised rändurid ajutiselt tagasi minema.

“Siis need linnud toitumisvõimalusi otsides võivad tagasi lennata ja selline edasi-tagasi liikumine võib toimuda mitmeid kordi,” märkis ta.

Valkeri sõnul on kevadrände jälgimiseks kõige huvitavamad kuud aprill ja mai. Aprillis on põhja poole suunduvate veelindude arvukuse kõrghetk.

“Maikuus jõuavad kohale sellised kaugemalt tulevad liigid. Siis on liigiline mitmekesisus kõige suurem,” ütles Valker.

Mai alguses peaks kohal olema ka tänavuseks aasta linnuks kuulutatud kägu.

Kevad on saabunud ja varased rändlinnud on juba jõudnud Eestisse. See on märk sellest, et loodus ärkab taas ellu pärast pikka talveunest. Linnud toovad endaga kaasa uut energiat ja elujõudu ning nende saabumine annab meile lootust ja rõõmu tulevastest päevadest. Nüüd on aeg nautida linnulaulu ja looduse ärkamist ning tähistada uue hooaja saabumist. Eesti on taas täis elu ja ilu, mis pakub meile rõõmu ja inspiratsiooni.

Loe rohkem:  Kolkjal hukkus tulekahjus kolm inimest | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga