Vähiliit ostab diagnoosimise täpsemaks muutva mobiilse kompuutertomograafi | Eesti

2295885h7474t24

Tervisevaldkonna revolutsioon on jõudnud Eestisse – Vähiliit on otsustanud investeerida mobiilsesse kompuutertomograafi seadmesse, mis muudab vähidiagnoosimise täpsemaks ja mugavamaks kui kunagi varem. See uuenduslik tehnoloogia võimaldab varakult avastada ja jälgida vähki, mis omakorda suurendab ellujäämisvõimalusi. Eesti on taas teerajajaks terviseinnovatsioonides, pakkudes oma elanikele ja patsientidele parimaid võimalusi võidelda vähi vastu.

Eesti Vähiliit ostab kõrgetasemelise mobiilse kompuutertomograafi, mille abil saab muuta vähi diagnoosimise ja ravi täpsemaks.

Mobiilse kompuutertomograafi ostmiseks toetas Eesti Vähiliitu ühe miljoni euro suuruse annetusega üle-eelmisel aastal surnud ettevõtja Priit Piilmanni lähedastega seotud fond ning tegemist on heategevusfondi esimese toetusega.

Uus kompuutertomograaf võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid teha inimeste elukoha lähedal.

“See on selline hea diagnostiline aparaat, aga see on uusima tehnoloogiaga, madala kiirgusega ja see on mobiilne, nii et me saame liikuda sellega Eesti suvalisse kohta, ka saartele kui vaja,” rääkis vähiliidu president Vahur Valvere.

“Mul on väga suur rõõm, et see kõik on nii läinud, et me saime panna õla alla sellele suurele ja tänuväärsele projektile,” sõnas heategevusfondi asutaja Eve Piilmann.

“Eks see haigus on meid suhteliselt lähedalt puudutanud ja lisaks sellele, et see haakus meie fondi strateegiaga, siis see isiklik pool teeb selle tunde eriti heaks, et see aitab ennetada seda paljudel teistel inimestel Eestis,” ütles heategevusfondi asutaja Kristjan Piilmann.

Kokkuvõttes võib öelda, et vähiliidu otsus soetada mobiilne kompuutertomograaf on oluline samm diagnoosimise täpsuse parandamisel Eestis. See võimaldab kiiremat ja mugavamat juurdepääsu diagnostikateenustele ning aitab varakult avastada ja ravida vähki. Uus seade parandab tervishoiusüsteemi efektiivsust ja aitab vähendada ooteaegu. Samuti aitab see suurendada patsientide ellujäämismäärasid ja parandada nende elukvaliteeti. Vähiliidu investeering sellesse uude tehnoloogiasse näitab nende pühendumust võitluses vähiga ning tervishoiu arendamises Eestis.

Loe rohkem:  Eksperdid: Rootsi liitumine NATO-ga muudab Läänemere julgeoleku plaanimise lihtsamaks | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga