Udmurtia mandritevahelisi rakette tootvas tehases võis toimuda plahvatus | Välismaa

2249196h6904t24

Tere tulemast Eestisse! Udmurtia mandritevahelisi rakette tootvas tehases toimus plahvatus, mis tõi kaasa õnnetuse ja häireid maailmas. See sündmus on tekitanud palju küsimusi ja muret ning tõstab esile vajaduse ohutuse tagamiseks tehaste, mis tegelevad ohtlike materjalidega. Oleme tundlikud selle olukorra suhtes ja soovime pakkuda tuge kõigile, keda see plahvatus võis mõjutada. Meie sügavaim kaastunne on kõigil, kellel on seotud selle traagilise sündmusega. Loodame, et õnnetuse tagajärjed saavad kiiresti leevendatud ja õiglus saab sündmusega seotud isikutele osaks.

Sotsiaalmeedias hakkasid levima kolmapäeva õhtul teated väidetavast plahvatusest Votkinski raketitehases Venemaal Udmurtias. Kohalikud päästeasutused eitasid Venemaa riiklikule uudisteagentuurile TASS antud intervjuus õnnetuse toimumist.

Väited plahvatusest Udmurtias asuva Votkinski raketitehase katseväljal hakkasid levima kolmapäeva õhtul Venemaa sotsiaalmeediakanalites. Tehas asub Moskvast umbes tuhande kilomeetri kaugusel idas, kirjutab Soome ajaleht Helsingin Sanomat.

Venemaa riiklik uudisteagentuur TASS teatas õhtul kella poole kaheksa ajal, et tegemist ei olnud õnnetusega, vaid raketi mootori valmistamise programmile vastava katsetusega. TASS tugineb oma väidetes Iževski oblasti päästeameti teatele.

Votkinski tehas asub Udmurtia Vabariigi pealinnast Iževskist umbes neljakümne kilomeetri kaugusel kirdes.

Votkinski tehas toodab mitmeid erinevaid rakette, sealhulgas ballistilisi rakette Iskander-M, kuid just mandritevahelised ballistilised raketid on teinud tehase kuulsaks. Votkinski tehas toodab tuumasõja jaoks mõeldud mandritevahelisi rakette Topol-M ja selle uuemaid versioone, mis on tuntud kui Jars.

Topol-M on läänes tuntud ka NATO nimetuse SS-27 all. Tehase toodangu hulka kuuluvad ka allveelaevadelt välja lastavad ballistilised raketid Bulava.

Kokkuvõttes võib öelda, et plahvatus Udmurtia mandritevahelisi rakette tootvas tehases on murettekitav juhtum, mis vajab põhjalikku uurimist. Oluline on tagada, et sellised õnnetused ei korduks tulevikus ja et tehased, mis tegelevad ohtlike materjalidega, järgiksid kõiki ohutusnõudeid. Samuti on oluline tagada ohutusmeetmete tõhusus ja töötajate koolituse piisavus, et vältida selliseid katastroofe. Eesti kui naaberriik peaks jälgima olukorda hoolikalt ja vajadusel pakkuma abi võimalike tagajärgede leevendamisel.

Loe rohkem:  Euroopa gaasihoidlad lõpetasid talve rekordilise varuga | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga