Teenetemärgi pälvinud Janne Andresoo: rahvusraamatukogul on praegu väga head ajad | Kirjandus

1712317h6a83t24

Tere tulemast, head inimesed! On suur au teatada, et meie oma Janne Andresoo on pälvinud teenetemärgi oma silmapaistva panuse eest Eesti rahvusraamatukogu heaks. Praegu on rahvusraamatukogul väga head ajad ning see on suuresti tänu Janne Andresoo pühendumusele ja kirglikule tööle. Tema kirjandusalane teadlikkus ja innovaatiline mõtlemine on tõeliselt inspireeriv ning tema teenetemärk on täiesti teenitud. Olge valmis avastama tema loomingut ja panust meie rahvuskultuuri edendamisel!

Kolmapäeval tunnustas president Alar Karis Valgetähe IV klassi teenetemärgiga 15 aastat rahvusraamatukogu juhtinud Janne Andresood. ERR-ile antud intervjuus kinnitas Andresoo, et ust raamatukogundusele pole ta lõplikult sulgenud.

Janne Andresoo oli uudisest väga liigutatud. “Pisara võttis silma lausa,” ütles ta ja lisas, et midagi sellist ta oodata ei osanud. “Absoluutselt ei osanud oodata, see on vapustav üllatus, oeh, ma olen väga-väga tänulik.”

“15 aastat sai rahvusraamatukogu juhitud ja mõned asjad tulid päris hästi välja, rekonstrueerimine sai ka käima lükatud ja kõik hakkas ilusti minema, neil on lootust ka maja mõne aasta pärast avada,” sõnas Andresoo ja mainis, et ilmselt selle töö eest teda ka tunnustati. “Aga üllatus on muidugi suur ja imeline.”

Alates möödunud sügisest ei tööta Janne Andresoo enam rahvusraamatukogu direktorina, kuid kibedat tunnet tal seetõttu hinges pole. “Pigem on hea soe tunne, et jäi küll see asi minu poolt pooleli, aga teised teevad väga hästi seda edasi, seega vaatan rõõmuga kõrvalt, kuidas see kõik seal edeneb,” ütles ta.

Rahvusraamatukogul on praegu tema hinnangul väga head ajad. “Need arendused ja tegevused, mis on seal käimas praegu, kasvõi see, et Mirko läks käima ning kuulen kasutajatelt selle kohta väga häid sõnu,” selgitas ta ja lisas, et oluline on ka panustamine haridusse ja võitlus infomüra vastu. “Selles plaanis arvan küll, et rahvusraamatukogu on ühiskonnale väga vajalik ja teeb õiget asja.”

Loe rohkem:  Sinijärve raamatusoovitused: Terry Pratchettist laululindudeni | Kirjandus

Raamatukogundusele ta ust täielikult ei sulgenud ja jättis tuleviku vaates ikkagi prao ukse vahele. “Eks ta mu suur kirg ole, ma ei saa kindlasti praegu nii öelda, et pööran sellele kõigele selja,” kinnitas ta ja lisas, et hetkel ta veel ei tea, mis suunas ta kulgeb. “On hea adra seadmise ja mõtlemise periood elus, natukene vaatan ka tagasi, aga pigem vaatan põnevusega edasi.”

Kokkuvõttes võib öelda, et Janne Andresoo teenetemärgi pälvinud on teinud olulise panuse Eesti rahvusraamatukogu arengusse ning edendanud eesti kirjandust. Tema juhtimisel on rahvusraamatukogu läbinud eduka arengu ning saavutanud väga head tulemused. Andresoo pühendumine ja visioon on aidanud kaasa raamatukogu maine tõusule nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Tema teenetemärk on tunnustus tema tööle ning annab julgustust jätkata raamatukogu edasise arenguga. See on kindlasti oluline samm eesti kirjanduse ja kultuuri edendamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga