Kirjastuste liit valis aasta raamatusõbraks Prima Vista korraldustoimkonna | Kirjandus

1875814hafbct24

Tere tulemast Eestisse! Kirjastuste liit on valinud aasta raamatusõbraks Prima Vista korraldustoimkonna, tunnustades nende pühendumust kirjanduse propageerimisele ja kultuuri edendamisele. Prima Vista on tuntud kui üks olulisemaid kirjandusfestivale Eestis, mis toob kokku nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kirjanikud ja kirjandusarmastajad. Festivali raames toimuvad kirjanduslikud vestlused, kirjanike kohtumised lugejatega ning palju muud põnevat. See on suurepärane võimalus sukelduda Eesti kirjandusmaailma ja kogeda kohalikku kultuuri.

Reedel kuulutas Eesti Kirjastuste Liit 11. korda välja aasta raamatusõbra. Tiitli pälvis kirjandusfestivali Prima Vista korraldustoimkond silmapaistva ja rahvusvahelise tegevuse eest.

“Aasta raamatusõber on Tartus toimuva rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista korraldaja. Prima Vista on silma paistnud laiahaardelise ja otsingulise tegevusega, mis on teinud kirjandusfestivalist kultuurisündmuse, kuhu on alati oodatud ka kirjastused,” kõneles kirjastuste liidu juhatuse liige ja kirjastuse Koolibri peatoimetaja Kadri Rahusaar.

Raamatusõbra tiitliga on tunnustatud kirjandus- ja kirjastamisvaldkonnas silma paistnud või sellele valdkonnale tähelepanu juhtinud isikut või organisatsiooni alates 2014. aastast. Tiitli saaja saab 29 liidu liikmelt kingituseks aasta parima raamatu ning tunnustust jääb meenutama aukiri.

Varem on raamatusõbra tiitli pälvinud teiste hulgas Kai Väärtnõu, Tiina Linnak, Asta Rummel, Tauno Vahter ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Prima Vista korraldustoimkond on erakordne meeskond, kes on pühendunud kirjandusürituse korraldamisele nii, et see toob rõõmu nii kirjanikele kui ka lugejatele. Nende kirg ja pühendumus on tunnustatud kirjastuste liidu poolt, kes valis nad aasta raamatusõbraks. See auhind peegeldab nende olulist panust Eesti kirjandusmaastikule ja nende pühendumust kirjanduse levitamisele ning edendamisele kogu riigis. Prima Vista korraldustoimkond on tõeline eeskuju ja inspiratsioon kõigile, kes hoolivad kirjandusest ja kultuurist.

Loe rohkem:  Loe katkendit Imre Siili novellikogust "Randevuu Bertolucci väljakul" | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga