Tartu Uues Teatris esietendub lavastus Ants Laidami loomingust | Teater

2298435h5647t24

Tartu Uus Teater is set to dazzle audiences with their latest production showcasing the brilliant works of Ants Laidam. The premiere promises to be a captivating and thought-provoking experience, as talented actors bring Laidam’s masterpieces to life on stage. Audiences can expect a night filled with emotion, intrigue, and pure theatrical magic. Don’t miss this unique opportunity to immerse yourself in the genius of one of Estonia’s most revered playwrights at Tartu Uus Teater. Get your tickets now and prepare to be transported into the enchanting world of Ants Laidam.

Sadama- ja laotöölise ning spordientusiasti Ants Laidami loomingust inspireerituna kannavad Laidami sisekosmose teatrilavale 8. märtsil esietenduva uuslavastuse “Ants, Ants, Ants” lavastaja Ringo Ramul (Ugala) ja dramaturg Priit Põldma.

Kuigi Laidam on laiemalt tuntud looga “Sport, sport, sport”, on tal lugusid sadu kordi rohkem. Need räägivad armastusest ja argipäevast, tööst ja unistustest, igatsusest möödunud aegade järele ja muidugi spordist. Laidami looming ei pälvinud kunagi laialdast tunnustust, kuid see teda ei pidurdanud. Ta avaldas lugusid oma kodulehel, kuhu neid kogunes enam kui 600.

Lavastaja Ringo Ramul selgitab, et kuigi Ants Laidam on lavastuses kesksel kohal, ei ole tegemist eluloolavastusega, vaid pigem fenomenilavastusega, mis seab fookusesse Laidami loomingu. “Püüame tabada seda inimeseks olemise rõõmu ja valu, mis tuleb välja Antsu lauludest.”

Ka dramaturg Priit Põldma nõustub, tuues välja emotsioonide virvarri, mis Laidami lugusid kuulates tekib: “Algul on naljakas, ühel hetkel hakkab väga kurb ja siis tekib hästi tugev äratundmine. See igatsus, millest Ants laulab ja mis teda ajab laule tegema, on väga puudutav ja liigutav. Need tunded, mida Ants Laidam oma lauludes väljendab, on meile kõigile mingitel hetkedel väga omased. Tema julgeb neid väljendada lihtsalt nii siiralt, ilma filtriteta, hästi otse.”

Loe rohkem:  Ugalas jõudis lavale komöödia "Uhkus ja eelarvamus (justkui)" | Teater

Lavale astuvad Grete Jürgenson, Elise Metsanurk, Johannes Richard Sepping (Rakvere Teater) ja Eduard Tee. Lavastuse kunstnik on Arthur Arula, helikujundaja Raido Linkmann ja valguskunstnik Rene Liivamägi. Plakatimaali autor on Paper Cuts.

“Ants, Ants, Ants” esietendub Tartu Uue Teatri suures saalis 8. märtsil.

Kokkuvõttes on Tartu Uues Teatris esietenduv lavastus Ants Laidami loomingust suurepärane võimalus vaatajatele avastada Eesti teatriklassiku unikaalset loomingut. Laidami kirjutised pakuvad sügavat ja mõtlemapanevat materjali, millest lavastajad on suutnud luua kaasakiskuva etenduse. Antud lavastus annab publikule võimaluse sukelduda Laidami maailma ning avardada oma teatrielamust. Tartu Uus Teater on taas tõestanud oma professionaalsust ja pühendumust Eesti kultuuripärandi tutvustamisel ning see lavastus on kindlasti väärt külastamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga