Leedu luure: Vene sõjaväereformi kiirus sõltub Ukrainas käiva sõja tulemustest | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast Eesti, kus Leedu luure ametnikud on välja toonud olulise seose Venemaa sõjaväereformi kiiruse ja Ukrainas toimuva sõja tulemuste vahel. See uudis on tõstatanud palju küsimusi ja muret meie naaberriikide julgeoleku pärast. Kuidas mõjutab Ukrainas käiv sõda Venemaa sõjalist võimekust ja milliseks võib see kujuneda tulevikus? Jääge kuulama, et saada rohkem teavet sellest olulisest arengust ja selle võimalikest tagajärgedest meie regioonile.

Leedu luureteenistused märgivad täna avaldatud aastaraportis, et Venemaal on piisavalt vahendeid, et jätkata sõda Ukrainas praeguse intensiivsusega veel vähemalt kaks aastat.

Raporti koostajate sõnul on Venemaa valinud kurnamissõja strateegia, lootes seejuures ka lääne ühiskondade kasvavale sõjaväsimusele. Samal ajal valmistub Venemaa pikaajaliseks vastasseisuks NATO-ga, sealhulgas Läänemere piirkonnas. Jätkab Mall Mälberg.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Leedu luure on hinnanud, et Venemaa sõjaväereformi kiirus sõltub otseselt sellest, kuidas kulgeb Ukrainas toimuv sõda. Lähis-Ida konfliktid, sealhulgas Süüria sõda, on samuti olulised tegurid Venemaa sõjaliste otsuste kujundamisel. Olukord piirkonnas on jätkuvalt pingeline ning tuleb jälgida, kuidas arengud Ukrainas mõjutavad Venemaa käitumist ja sõjalist võimekust. Eesti ja teiste Balti riikide jaoks on oluline olla valmis võimalikeks muutusteks ja reageerida kiiresti, et tagada piirkonna stabiilsus ja julgeolek.

Loe rohkem:  Majanduslangus jätkus ka läinud aasta lõpus | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga