Norra mäesuusatäht naaseb tippsporti Brasiilia lipu all | Mäesuusatamine

2298432h2febt24

Tere tulemast, head spordisõbrad! Eestis on suureks uudiseks, et legendaarne Norra mäesuusatäht naaseb tippsporti, kandes Brasiilia lipu värve. See põnev areng on tekitanud elevust nii mäesuusatamise fännide kui ka spordiajakirjanike seas üle kogu maailma. See on ainulaadne võimalus jälgida, kuidas üks sportlane ületab riigipiire ja näitab maailmale, et kirg spordi vastu ei tunne piire. Oleme põnevil selle uue peatüki algusest ja ootame huviga, kuidas see lugu edasi areneb!

Eelmise aasta lõpus karjääri lõppenuks kuulutanud Norra mäesuusataja Lucas Braathen teatas neljapäeval, et naaseb tippsporti, kuid teeb seda Brasiilia lipu all.

Norra suusaliiduga tülli läinud ning eelmise aasta oktoobris tippspordist taandunud 23-aastane Braathen teatas neljapäeval, et on otsustanud ikkagi tippsporti naasta. Mullu mäesuusatamise MK-sarjas slaalomi väikese kristallgloobuse võitnud Braathen teeb seda aga oma ema kodumaa Brasiilia lipu alt.

“See on riik, kus avastasin oma armastuse spordi vastu. Ma olen väga uhke, et saan neid esindada MK-sarjas, maailmameistrivõistlustel ja ka olümpiamängudel,” sõnas mäesuusatäht.

Braathen lisas, et tundis tippspordist eemal olles puudust igapäevasest tööst maailma parimaks saamise nimel. “Ma sain aru, kui keeruline see on. Ma ei saanud veeta piisavalt aega tegevuse kallal, mis mulle kõige enam rõõmu toob. Ilmselt kõige veenvamaks faktoriks olid aga kõik need hetked, mida ainult sport pakkuda saab,” sõnas mäesuusataja.

Red Bulli korraldatud üritusel võttis sõna ka Brasiilia talispordiliidu juhataja Anders Pettersson, kes ütles, et Braatheni saabumine on riigi jaoks talispordis märgilise tähtsusega. “Ta on eeskujulik, üks maailma parematest ja tema kohalolu toob meie sportlastele positiivset arengut,” sõnas Pettersson.

Kuigi Norra mäesuusatäht naaseb tippsporti Brasiilia lipu all, ei saa unustada tema Norra päritolu ja saavutusi selles valdkonnas. See on huvitav ja inspireeriv uudis nii Eesti kui ka kogu maailma mäesuusafännidele. Olgu see samm tema karjääris kuidas tahes, on oluline toetada sportlase valikuid ja jälgida tema edusamme uues rollis. Loodame, et ta saavutab ka Brasiilia esindajana suuri kõrgusi ja toob rõõmu oma fännidele üle maailma.

Loe rohkem:  Odermatt võttis kodupubliku ees ihaldatud võidu | Mäesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga