Lavastaja: “Esimene armastus on revolutsioon” on ühteaegu ohudraama ja armastus | Teater

2257467hbfe8t24

Tere tulemast Eesti teatrisse, kus lavastaja on kuulutanud: “Esimene armastus on revolutsioon”! See põneva pealkirjaga lavastus lubab tuua lavale nii ohudraama kui ka armastuse emotsioonid. Kui soovid kogeda intensiivset teatrielamust, mis paneb sind naerma, nutma ja kaasa mõtlema, siis see lavastus on just sulle! Tule ja sukeldu selle sügavatesse emotsioonidesse ning koge tõelist teatrikunsti võlu. Sõbrad, armastajad ja revolutsioon – kõik see ootab sind selles põnevas lavastuses!

Rakvere teatris käivad lavastaja Margo Tederi käe all ettevalmistused Austraalia näitekirjaniku Rita Kalnejaisi noortelavastuse “Esimene armastus on revolutsioon” neljapäevaseks esietenduseks.

Lavastaja Margo Tederi sõnul paelus “Esimene armastus on revolutsioon” teda oma pöörasuse, hullumeelsuse ja filmilikkusega. Lavastaja ütles, et autor on loosse kokku kirjutanud huvitavad teemad.

“Ühtpidi rebaste käitumine linnakeskkonnas, teatud mõttes urbaniseerumine. Teistpidi huvitasid autorit noored inimesed: kuidas võib juhtuda niimoodi, et noored inimesed võivad oma otsingutel mõnikord radikaliseerumiseni jõuda,” arutles ta.

Lavastaja sõnul on lool kaks olulist poolt. “Kui me räägime noorest inimesest, kes on natukene katki, ja katki on ta sageli sellepärast, et probleemid algavad perekonnast, siis on halvale teele minek üsna lihtne tulema. Aga meie loos on kaks poolt: ühtepidi räägime ohudraamast ja teistpidi räägime armastusloost kahe noore vahel,” selgitas Teder.

Näitleja Rainer Elhi sõnul on huvitavaks väljakutseks loo erinevate kihtidega töötamine.

“Näiteks perekonna suhe. Samamoodi ka üksindus. Minu jaoks on selles loos väga oluline üksildus ja see, mida inimene siis tunneb ja kuidas ta sellega toime tuleb ja mida ta siis ette kujutab või ei kujuta. Mis sõpru ta leiab ja millised sõbrad tal on. Ja mõistagi ka armastuse leidmine,” rääkis näitleja.

Loe rohkem:  Hedi-Liis Toome: Tartu Uus Teater tegi õige ja ainuvõimaliku otsuse | Teater

 “Esimene armastus on revolutsioon” autor on Rita Kalnejais, tõlkija Lauri Saaber, lavastaja Margo Teder (VAT Teater), kunstnik Illimar Vihmar, muusikaline kujundaja Madis Muul ja valguskujundaja Märt Sell.

Osades Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Rainer Elhi ja Loviise Kapper (külalisena).

Esimene armastus on revolutsioon” on sügavalt liigutav lavastus, mis kujutab üheaegselt armastuse ja revolutsiooni jõudu ning ohvrite hindu selle teekonnal. Lavastaja on suutnud luua dünaamilise ja haarava loo, mis kõnetab publikut sügavalt. Näitlejate tugevad sooritused ja haaravad karakterid tõid loo ellu väga veenvalt. Lavastus jättis jätkuva jälje meie mõtetesse ja südamesse ning kinnitas, et armastus võib olla tõepoolest revolutsiooniline jõud. See oli teatrikunsti võimsus parimal kujul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga