Tandrevold rõõmustas Oslo publikut etapivõiduga, Tomingas 17. | Laskesuusatamine

2290050h0fc5t24

Estonia’s Tarjei Tandrevold brought joy to the crowd in Oslo with his impressive stage victory, while Rene Zahkna Tomingas amazed fans with his remarkable performance at just 17 years old. The excitement and passion for biathlon were palpable as these talented athletes showcased their skills on the snowy tracks. As Estonia continues to produce world-class talent in biathlon, Tandrevold and Tomingas serve as shining examples of the country’s dedication to excellence in the sport. Their achievements not only bring pride to Estonia but also inspire the next generation of aspiring biathletes.

Norra laskesuusataja Ingrid Landmark Tandrevold rõõmustas Oslo MK-etapil kodupublikut naiste tavadistantsil võetud hooaja kolmanda esikohaga, Tuuli Tomingas oli eestlannade parimana 17.

Tandrevold läbis reedel udustes tingimustes esimesed kolm tiiru puhaste paberitega ja suurendas oma edu lähimate jälitajate ees juba minutile, viimases püstitiirus tuli üks eksimus ja nii edestas ta lõpuks teise koha saanud Elvira Öbergi (1+1+0+0) 28,8 sekundiga.

Viimase tiiru eel oli veel õhus üllatav pjedestaalikoosseis, sest nulli olid lasknud ka teisel kohal sõitnud belglanna Lotte Lie ning kolmas olnud soomlanna Suvi Minkkinen. Lie lasi siis ühe ja Minkkinen kaks trahvi, lõpuks sai belglanna 14., soomlanna 27. koha.

Kolmas oli Oslos Ida Lien (0+1+0+0; +32,0) ning esimesena jäi pjedestaalilt välja kaks möödalasku teinud Lisa Vittozzi, kes kindlustas neljanda kohaga aga tavadistantsi väikese kristallgloobuse.

Tuuli Tomingas (0+1+2+0) oli eestlannade parimana 17., kaotust Tandrevoldile kogunes 2.26,4. Johanna Talihärm alustas kümne järjestikuse täpse lasuga ning oli teise tiiru järel 14. kohal, nii kolmandas kui neljandas tiirus jäi üles üks märk ja lõpuks oli Talihärm 37. (+3.56,5). Avatiiru järel Tomingasega 12. kohta jaganud Susan Külm (0+2+1+1; +4.54,5) oli 50. ning Regina Ermits (2+0+2+1; +4.58,1) 52.

Loe rohkem:  Benedikt Doll tõmbab hooaja järel karjäärile joone alla | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Edasi lükatud võistlus pidi reedel algama kell 13.30, aga lükati veel paar tundi enne starti poole tunni võrra edasi ehk uueks algusajaks on 14.

Stardiprotokollis on 89 naist, nende seas neli eestlannat: Tuuli Tomingas (stardinumber 26), Regina Ermits (43), Susan Külm (66) ja Johanna Talihärm (71).

Tänavusel MM-il tuli tavadistantsi maailmameistriks itaallanna Lisa Vittozzi. MK-sarjas on tavadistantsi sel hooajal võidetud kaks korda – hooaja avaetapil Östersundis võidutses samuti Vittozzi, jaanuaris Anterselvas peetud lühikese tavadistantsi võitis šveitslanna Lena Häcki-Gross.

Oslos selguvad hooaja esimese väikese kristallgloobuse võitjad. MM-i tulemus MK-sarjas arvesse ei lähe, seega on naiste tavadistantsi arvestuses kahe võistluse järel esikohal Häcki-Gross, kes edestab Vittozzit vaid kahe punktiga, kolmandana jääb sakslanna Vanessa Voigt maha viie ja neljandana Franziska Preuss kuue punktiga.

Kõik olid vapustatud Tiril Eckhoffi kindlast võidust, kuid tema kaasmaalane Marte Olsbu Røiseland peatas oma võiduseeria neljanda kohaga. Siiski ei saa unustada meie enda suusatajaid, kes samuti teevad Eestit uhkeks. Regina Oja ja Johanna Talihärm olid mõlemad stabiilsed ning andsid endast parima. Kuigi Rene Zahkna ja Ott Järve ei jõudnud tulemusteni, ei vähenda see nende pingutusi ja pühendumust. Laskesuusatamine on Eestis kiiresti kasvav spordiala ja meil on palju lootust tulevikuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga