VAATA OTSE | Kuidas läheb Eesti meestel hooaja viimases sprindisõidus? | Laskesuusatamine

1698547hd027t24

Tere tulemast! Täna saame tunnistada pingelist ja adrenaliinirohket hetke Eesti laskesuusatajate jaoks hooaja viimases sprindisõidus. Kas meie mehed suudavad säilitada oma tippvormi ning võidelda kõikide takistuste ja vastaste vastu, et jõuda medalikonkurentsi? Eesti suusatajad on tuntud oma visa võitlusvaimu ja pühendumuse poolest ning täna saame näha, kas nad suudavad ületada iseenda piirid ning saavutada suurepäraseid tulemusi. Oleme kõik põnevil ja ootusärevad selle mängulise ja väärtusetulises sündmuse vaatamise pärast.

Sel nädalavahetusel saab lõpu tänavune laskesuusatamise MK-sari ning reedel peetakse Kanadas Canmore’is toimuval etapil hooaja viimane meeste sprindisõit. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 18.30, kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Margus Ader.

Hooaja viimase sprindisõidu stardinimekirjas on 101 sportlast, nende seas ka neli eestlast: Rene Zahkna (stardinumber 28; start kell 18.54), Kristo Siimer (47; 11.03), Jakob Kulbin (72; 19.16) ja Raido Ränkel (85; 19.22). Sprindi 60 paremat pääsevad laupäevasesse jälitussõitu.

Esikohalt stardib prantslane Quentin Fillon Maillet, kellele järgnevad pooleminutiliste vahedega kanadalane Adam Runnalls ning belglane Florent Claude.

MK-sarja üldliider Johannes Thingnes Bö (992 punkti) stardib numbriga 31, veel löögikauguses olev vanem vend Tarjei (930 punkti) kannab numbrit 16. Tarjei Bö peab lootuse säilitamiseks jääma vähemalt teiseks, aga nooremal vennal peab midagi väga valesti minema. Esikoht teenib 90 silma, teine koht saab 75.

Tihedaks läheb aga Sturla Holm Lägreidi (828 punkti) ja Johannes Dale-Skjevdali (821 punkti) heitlus kolmanda koha nimel. Siimer on 30 punktiga üldarvestuses 60. kohal, Zahkna on 22 punktiga 67. tabelireal.

Sprindisõitudes on sel hooajal kõige enam punkte kogunud Tarjei Bö (324 punkti), kellel on ette näidata üks etapivõit, üks teine koht ja üks kolmas koht. Temast 22 punkti kaugusel on Sturla Holm Lägreid (302 punkti), kes on kahel korral teisena lõpetanud. Löögikaugusel on ka kahel etapil võidutsenud Benedikt Doll (283 punkti), kes on Böst 41 ja Lägreidist 19 punkti kaugusel. Kolmekordne väikese kristallgloobuse võitja Johannes Thingnes Bö (234 punkti) on esikohast täpselt 90 punkti kaugusel.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | USA MK-etapi sprindis tuleb rajale neli eestlannat | Laskesuusatamine

Eelmisel etapil 18. koha eest 23 punkti teeninud Siimer on ainsa eestlasena sprindiarvestuses 49. kohal.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti mehed on näidanud head vormi hooaja viimases sprindisõidus laskesuusatamises. Nende tulemused on olnud muljetavaldavad ning nad on suutnud konkureerida maailmatasemel sportlastega. Eesti mehed on tõestanud end tugevate ja visa võistlejatena ning nende panus spordimaailmas on kiiduväärt. Loodame, et järgmistes võistlustes jätkavad nad sama edukalt ning toovad kodumaale veel rohkem rõõmu ja uhkust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga