Goidina langes juunioride MM-il vabakavaga esikümnest välja, Kaljuvere 13. | Iluuisutamine

2185594h01edt24

“Kahjuks Goidina jäi juunioride MM-il vabakavaga esikümnest välja, saavutades lõpuks 13. koha. See oli pettumus nii talle endale kui ka tema fännidele, kuid see ei vähenda tema talenti ega pühendumust iluuisutamisele. Kaljuvere on jätkuvalt tugev ja kindel oma võimete osas ning kindlasti näitab ta järgmistel võistlustel oma potentsiaali. Eesti iluuisutamise tulevik on kindlasti helge tänu Kaljuverele ja teistele noortele andekatele sportlastele.”

13-aastane iluuisutamise Eesti meister Elina Goidina saavutas Taiwanis toimuvatel iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlustel üksiksõidus 11. ning Maria Eliise Kaljuvere 13. koha.

Suurepärase lühikava eest kolmapäeval 63,03 punkti teeninud ja viienda koha saanud Goidina kukkus oma reedese vabakava alguses ja sai 109,86 punkti, mis andis talle vabakava kokkuvõttes 17. koha. Kokkuvõttes langes Eesti meister koondsummaga 172,89 punkti 11. kohale.

14-aastane Maria Eliise Kaljuvere, kes oli 55,62 punkti andnud lühikava järel 17. kohal, tegi väga korraliku vabakava, kui püstitas 115,34 punktiga uue isikliku rekordi. Tema varasem tippmark oli vaid 0,08 punkti parem.

Kahe kava koondsummas kogus Kaljuvere 170,96 punkti, mis andis talle kokkuvõttes 13. koha. Kokkuvõtte isiklikku rekordit parandas ta 1,64 punktiga.

Juunioride maailmameistriks krooniti teiselt kohalt esimeseks kerkinud jaapanlanna Mao Shimada (218,36 punkti), teine oli Lõuna-Korea iluuisutaja Jia Shin (212,43) ning kolmas kaheksandalt kohalt pronksile kerkinud jaapanlanna Rena Uezono (194,70). Lühikava järel neljas olnud soomlanna Iida Karhunen jäi samale positsioonile ka vabakava järel, kogudes 186,32 silma.

Reedel olid võistlustules ka jäätantsijad Ksenia Sipunova – Miron Korjagin, kes said rütmitantsu eest 34,58 punkti ja jäid viimaseks ehk 31. Vabatantsu eel on esikohal USA-d esindavad Leah Neset – Artem Markelov 70,16 punktiga.

Kuigi Goidina ei suutnud juunioride MM-il vabakavaga esikümnesse jõuda, ei saa teda selles saavutuses alahinnata. Ta on endiselt noor ja tal on aega ning potentsiaali enda oskusi täiendada ja tulevikus paremini esineda. Kaljuvere 13 koht näitab siiski tema tugevat võitlusvaimu ja pühendumust iluuisutamisele. Eesti iluuisutamise tulevik on helge, kui noored talendid nagu Goidina ja Kaljuvere jätkavad oma arengut ja panustavad oma parimad võimed järgmistesse võistlustesse.

Loe rohkem:  Selevko mõttekoht enne MM-i on neljakordsed hüpped | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga