Tallinna linnapea ja volikogu esimehe palk kerkib aprillis üle 9000 euro | Eesti

1237910h6bd0t24

Tere tulemast Eestisse! Aprill toob endaga kaasa suure muutuse, kui Tallinna linnapea ja volikogu esimehe palk tõuseb üle 9000 euro. See samm näitab linna pühendumist oma juhtidele ja nende olulisuse tunnustamist. Tallinn on juba niigi kaunis ja ajalooline linn, kuid uued palgamuutused võivad veelgi tugevdada linna positsiooni. Tulge ja nautige kõike, mida Tallinnal on pakkuda, olles tunnistajaks selle ajaloolise linna arengule ja kasvule.

Alates 1. aprillist tõuseb Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti (KE) ja linnavolikogu esimehe Maris Silla (SDE) palk üle 9000 euro. See toimub seoses igakevadese kõrgete riigiteenistujate palkade indekseerimisega.

Linnapea ja linnavolikogu palk alates aprillist on 9098,03 eurot, abilinnapeade uueks palgaks saab 7755,7 eurot.

“Alates 1. aprillist tõuseb töötasu linnavolikogu esimehel ja linnapeal 871,96 eurot, abilinnapeal 743,31 eurot,” ütles Tallinna linnavalitsuse personalidirektor Vilve Raik.

2023. aasta 1. aprilli seisuga on linnapea ja linnavolikogu esimehe palk 8226,07 eurot. Abilinnapeade palk on 7012,39 eurot kuus.

Tallinna linnajuhtide palk tõuseb lähtuvalt kõrgeimast palgamäära indeksi väärtusest.

Kõrgeima palgamäära indeksi arvutab rahandusministeerium igal aastal 15. märtsiks välja nii, et indeksi väärtus sõltub 20 protsenti tarbijahinnaindeksi aastasest kasvust ja 80 protsenti sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastasest kasvust. Selleks korrutatakse tarbijahinnaindeksi kasv 0,2-ga ja pensionikindlustuse laekumise kasv 0,8-ga ning korrutised liidetakse.

Mullu tehtud seadusmuudatuse tulemusel kasvab kõrgemate riigiteenijate ametipalk tänavu erinevas suurusjärgus.

Väiksema indeksi alusel (1,053) kujunevad peaministri, ministrite, riigikohtu liikmete, riigi peaprokuröri, riigisekretäri, kohtunike, riikliku lepitaja ning soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku palgad. Indeksväärtusega 1,053 on palgatõus 5,3 protsenti.

Täisindeksi järgi (1,106) arvutatakse riigikogu liikmete, presidendi, riigikohtu esimehe, riigikontrolöri, õiguskantsleri ja Eesti Panga nõukogu liikmete palk.

Loe rohkem:  Ida-Viru õpetajate lisatasu viibimine tõi välja usaldusväärse andmebaasi puudumise | Eesti

Kokkuvõttes on Tallinna linnapea ja volikogu esimehe palgatõusu otsus olnud teema, mis on tekitanud vastakaid arvamusi ja emotsioone. Kuigi mõned võivad pidada seda õiglaseks ja põhjendatuks, võivad teised pidada seda ebaõiglaseks ja ülepingutatuks, eriti arvestades praegust majanduslikku olukorda. Oluline on, et kõik otsused oleksid läbipaistvad ja põhjendatud ning et riigi raha kasutatakse vastutustundlikult ja tõhusalt. Lõppkokkuvõttes on oluline keskenduda tasakaalu leidmisele, et tagada õiglane tasu kõigile ametnikele ja teenuste kvaliteet kodanikele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga