Scholz, Macron ja Tusk arutavad Berliinis Ukraina toetamist | Raadiouudised

341329hec6ft24

Berliinis toimuvad kõrgetasemelised läbirääkimised, kus Saksamaa kantsler Olaf Scholz, Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk arutavad Ukraina toetamist. Kriitilises olukorras seisvad riigid otsivad lahendusi, kuidas toetada Ukrainat ja tugevdada tema kaitsevõimet vastuseks Venemaa agressioonile. See kohtumine võib määrata Euroopa Liidu tulevase suuna ja suhteid naaberriikidega. Maailma tähelepanu on suunatud Berliini, kus peetakse enneolematut arutelu, mis võib kujundada ka tuleviku rahupüüdlusi Euroopas.

Berliinis kohtuvad täna Saksa liidukantsler Olaf Scholz, Prantsuse president Emmanuel Macron ja Poola peaminister Donald Tusk, et arutada Ukraina toetamisega seotud küsimusi.

Macron ütles neljapäeva õhtul teleintervjuus, et Venemaa ei peatu sõja võitmise korral Ukrainas ning muutuks eksistentsiaalseks ohuks ka prantslastele. Tema sõnul on tarvis teha vajalikud otsused, et Venemaa seda sõda ei võidaks. Jätkab Mall Mälberg.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Scholz, Macron ja Tusk näevad olulist vajadust toetada Ukrainat ning tugevdada Euroopa Liidu ja Ukraina vahelisi suhteid. Nende kohtumine Berliinis näitab, et Euroopa liidrid on üksmeelel selles, et Ukraina julgeolek ja stabiilsus on oluline kogu regiooni jaoks. Kõnealune kohtumine võib aidata kaasa uutele algatustele ja koostööle Ukraina toetamisel ning aidata lahendada konflikte Ida-Ukrainas. Tähtis on jätkata diplomaatilisi jõupingutusi rahu säilitamiseks ja Ukraina reformide toetamiseks.

Loe rohkem:  Anneli Ammase preemia sai Sakala keeletoimetaja Maarja Möldre | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga