Tallinna Kalevi treenerite pingiga liitub Soome jalgpallilegend | Jalgpall

2298426hc33ct24

Tere tulemast Eestisse! Soome jalgpallilegend, kes on varem treeninud selliseid tuntud klubisid nagu HJK Helsinki ja FC Inter Turku, on nüüd liitunud Tallinna Kalevi treenerite pingiga. Tema kogemused ja teadmised jalgpalli valdkonnas toovad kindlasti uut energiat ja inspireerivat lähenemist meie meeskonnale. Tema visioon ja kirg spordiala vastu annavad meile usku ja lootust tulevikus veelgi suuremat edu saavutada. Oleme põnevil selle uue peatüki algusest ja ootame huviga tema juhendamist meie jalgpallurite arendamisel.

Tallinna Kalevi jalgpalliklubi teatas neljapäeval, et esindusvõistkonna treenerite tiimiga liitub Soome jalgpallilegend Teemu Tainio, kellest saab esindusmeeskonna abitreener.

Tallinna Kalev kirjutas, et Tainio saabus Eestisse kolmapäeval ning osales samal päeval oma esimesel treeningul meeskonnaga. “Olen väga õnnelik, et saan Kaleviga ühineda ja olla abiks sel tähtsal hooajal. Arvestades, et klubis on ees juba tuttavad nii Joel Lindpere, Ragnar Klavani, kui ka Ats Purje näol ning Soome liigast tuttavad mängumehed Onni [Suutari] ja Oskari [Jussi Forsman], siis usun, et meie koostöö saab olema väga tõhus ja efektiivne,” sõnas Tainio.

Mängijana on Teemu esindanud selliseid nimekaid klubisid nagu Tottenham Hotspur, Ajax Amsterdam, Auxerre, New York Red Bulls, Sunderland, Birmingham City, Haka ja HJK. Soome A-koondise eest on ta pidanud 64 mängu ning löönud kuus väravat.

Treenerina on Teemu varem tööd teinud Soome võistkonna KLUBI 04 ja HAKA abitreenerina. Viimati töötas ta Küprose võistkonna AEL Limassol juures.

JK Tallinna Kalevi spordidirektor Joel Lindpere sõnul toob 44-aastane soomlane meeskonda vajalikku kogemust. “Olles töötanud temaga koos nii mängijana, kui ka juba klubide vaheliselt spordidirektorina, kus ta on olnud peatreener, siis mul väga hea meel, et saime tähtsal hooajal tuua sellise profiiliga inimese Eesti jalgpalli. Kindlasti on meie noortel temalt palju õppida, mis on meie peamine eesmärk,” ütles Lindpere.

Loe rohkem:  Selgusid Eesti saalijalgpallikoondise vastased EM-eelringiks | Jalgpall

Tallinna Kalevi esindusmeeskonna peatreeneriks on Daniel Meijel, teda abistavad Tainio ja mängiv abitreener Ats Purje. Väravavahtide treener on Oskari Forsman, füsioterapeut Laura Ernits, spordipsühholoog Laur Nurkse ning fitness treener Ilo Rihvk.

Kalev mängis nädalavahetusel alanud koduse Premium liiga hooaja avamängus Tartu Tammekaga 1:1 viiki, järgmine mäng on pühapäeval Tallinna FC Floraga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 14.20.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna Kalevi treenerite pingiga liitumine Soome jalgpallilegendi poolt on suurepärane uudis nii klubile kui ka Eesti jalgpallile tervikuna. See toob kaasa väärtusliku kogemuse ja teadmised, mis aitavad kindlasti arendada ja tugevdada nii meeste kui ka noortemeeskondi. Soome jalgpallilegend saab jagada oma teadmisi ning anda oma panuse Eesti jalgpalli edendamisele. See koostöö võib tuua kaasa positiivseid muutusi ja tulemusi ning võib olla oluliseks sammuks Eesti jalgpallimaastiku arengus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga