Dani Alvesile mõisteti vägistamise tõttu vanglakaristus | Jalgpall

2271585hb392t24

Tere tulemast, head jalgpallisõbrad! Hiljutine uudis, et maailmakuulus Brasiilia jalgpallur Dani Alves on mõistetud vägistamise tõttu vanglakaristus, on šokeeriv mitte ainult spordimaailmas, vaid ka meie kogukonnas. Alvesi karjäär on olnud täis saavutusi, kuid see skandaalne uudis on tõsiselt raputanud jalgpalli fänne üle kogu maailma. Selles arutelus uurime, kuidas see otsus mõjutab tema mainet ja jalgpalli tervikuna ning milline peaks olema reageering sellele sündmusele. Liituge meiega põneva vestlusega selle teema üle!

Hispaania kohus mõistis tituleeritud jalgpalluri Dani Alvesi vägistamises süüdi ning määras talle nelja ja poole aasta pikkuse vangistuse. Samuti peab brasiillane tasuma ohvrile 150 000 eurot.

Juhtum leidis aset 31. detsemberi 2022. aasta varajastel tundidel Barcelona ööklubis. Dani Alvesit süüdistati naise meelitamises VIP-ala tualetti ja seal naisterahva vägistamises.

40-aastane Dani Alves eitab juhtunut ja saab otsuse edasi kaevata. Brasiillase väitel võinuks naine iga moment lahkuda, kui oleks soovinud, kuid kohus leidis teisiti ja lisas, et ohvri sõnade kõrval oli ka teisi tõendeid.

2023. aasta jaanuarist eelvangistuses viibinud Dani Alves muutis uurimise käigus mitu korda oma versiooni. Kõigepealt väitis brasiillane, et ei tunnegi naisterahvast ja seejärel, et oli naisterahvaga tualetis kohtunud, kuid nende vahel polnud midagi juhtunud.

Siis aga muutis brasiilane veel kord oma selgitust, öeldes, et nad olid seksuaalvahekorras vastastikusel nõusolekul. “Me mõlemad nautisime seda,” lausus endine jalgpallur kohtule.

Süüdistaja teatel ostsid Alves ja tema sõber tol õhtul kolmele naisele šampanjat ning palusid seejärel ühe neist endaga kaasa tualetti, mille olemasolust naine ei teadnud. Seejärel tekkis vaidlus ja naist sunniti seksile, kuigi viimane soovis korduvalt lahkuda.

Hispaania prokuratuur taotles mängijale üheksa aasta pikkust vanglakaristust. Hispaanias võib süüdimõistva kohtuotsuse korral saada nelja- kuni 15-aastase vanglakaristuse.

Loe rohkem:  Selgus Eesti rannajalgpallikoondise koosseis maavõistlusmängudeks Leeduga | Jalgpall

Hiljuti muudeti riigis ka seksuaalvägivallaga seotud seadusandlust, mistõttu kehtib nüüd selles valdkonnas nõusolekupõhine kord.

Karjääri jooksul Euroopa klubidest Barcelona kõrval ka Sevillat, Torino Juventust ja Pariisi Saint-Germaini esindanud Dani Alves on võitnud kolm korda Meistrite liiga, kuus korda Hispaania, kaks korda Prantsusmaa ja korra Itaalia kõrgliiga.

Brasiilia koondisega võitis Dani Alves 2007. ja 2009. aastal Copa America ning 2009. ja 2013. aastal Maailmajagude karikaturniiri. 2020. aastal kuulus ta ka võidukasse Tokyo olümpiakoondisesse.

Kokkuvõttes on Dani Alvesi vägistamissüüdistused väga murettekitavad ning näitavad, et isegi kuulsaid ja edukaid inimesi võib seaduse rikkumises süüdistada. On oluline, et õiglus saaks võidule ning ohvritele antakse võimalus saada õiglust. Samuti tuleb meil kõigil mõista, et keegi ei ole seaduse ees kaitstud, olenemata nende staatusest ühiskonnas. Loodame, et Dani Alvesi juhtum toob kaasa olulisi muutusi ja tõstatab tähtsaid arutelusid vägivalla ja õigluse teemadel spordimaailmas ja ühiskonnas tervikuna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga