Tallinna Tehnikakõrgkool laieneb Ida-Virumaale | Eesti

2298462h24f5t24

Tallinna Tehnikakõrgkool’s expansion into Ida-Virumaa marks a significant milestone in the institution’s growth and reach across Estonia. This strategic move not only brings quality education closer to students in the eastern region but also opens up new opportunities for collaboration and innovation in the field of technology. With a focus on practical skills and cutting-edge research, Tallinna Tehnikakõrgkool is set to make a lasting impact on the local community and contribute to the overall development of the region.

Tallinna Tehnikakõrgkool avab sügisel Kukrusel sotsiaaltöö õppekava, mis on mõeldud juba selles valdkonnas töötavatele inimestele kõrghariduse omandamiseks.

Sel nädalal tutvustas Tallinna Tehnikakõrgkool huvilistele sotsiaaltöö õppekava Kukrusel asuvas Tallinna Tervishoiukõrgkooli õppekohas, kus hakkab ka õppetöö toimuma.

“Analüüsisime erinevaid variante, aga leidsime, et siin oleks parim koht, sest ka tervishoiukõrgkoolis õpitav on sotsiaaltööle lähedane. Me oleme kaalunud kasutada loomulikult siinset õppetaristut, aga võimaluse korral ka õppejõude,” ütles Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend.

Tutvustuspäeval osales üle poolesaja inimese. Kool ennustas, et sügisel avatavale 25 õppekohale tuleb suur konkurss. Seni on olnud seda võimalik õppida Lääne-Virumaal Mõdrikul, kus see ala on populaarne. Sotsiaaltöö õppekava annab põhjalikke teadmisi hoolekandesüsteemist, psühholoogiast, nõustamisest, klienditööst ning sotsiaalpoliitikast. Tähelepanu pööratakse teoreetilisele ja praktilisele ettevalmistusele tööks laste ja perede, eakate ning erivajadustega inimestega.

“Meie õppijad, kui nad lõpetavad, ütlevad, et see muutis nende elu ja muutis seda, kuidas nad näevad seda valdkonda. Paljud meie praktikud ei oma veel kõrgharidust. Kuna seadusemuudatuse järgi peab sotsiaaltöötajal olema kõrgharidus, siis nad on ühest küljest sunnitud õppima, teisest küljest avardab see nende võimalusi,” ütles Tallinna Tehnikakõrgkooli sotsiaaltöö õppekava juht Helen Kool.

Loe rohkem:  Reformierakonna peasekretär Ansipi loobumist kaotuseks ei pea | Eesti

Sotsiaaltöö õppekava käivitab Tallinna Tehnikakõrgkool Ida-Virumaal õiglase ülemineku fondi toel. Kooli esialgne plaan näeb ette vastuvõtu avamist kahel aastal. Rektori sõnul on vastuvõtul eelistatud piirkonnas juba ametis olevad töötajad, kellel ei ole olnud seni võimalust kutset omandada.

Lõpetuseks võib öelda, et Tallinna Tehnikakõrgkooli laienemine Ida-Virumaale on oluline samm hariduse kättesaadavuse parandamiseks kogu riigis. See avab uusi võimalusi õppimiseks ja kutseõppeks neile, kes ei saa Tallinnas õppida. Lisaks sellele aitab see kaasa piirkonna majanduslikule arengule ja tööhõive suurendamisele. See on suurepärane näide sellest, kuidas haridus võib muuta inimeste elusid ja aidata kaasa kogu ühiskonna arengule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga