Tallinn kavandab vabade õpetajakohtade täitmiseks kampaaniat | Eesti

1559851h13d1t24

Tallinn, Estonia is taking proactive steps to address the shortage of teachers by launching a campaign to fill vacant teaching positions. With a growing demand for qualified educators, this initiative aims to attract and retain talented individuals to join the educational workforce. By prioritizing the importance of education and investing in the future of its students, Tallinn is demonstrating its commitment to providing quality education for all. Joining this campaign not only offers a fulfilling career opportunity but also contributes to the overall development and success of the country.

Tallinnas on praegu täitmata 122 õpetaja töökohta, kuid ilmselt on nõudlus õpetajate järele suuremgi, kuna üle tuhande õpetaja on pensioniealised, ütles Tallinna haridusameti juht Kaarel Rundu. Kevadel plaanib linn käivitada õpetajate värbamise kampaania.

“Praeguse seisuga täna Tallinnas saame rääkida sellest, et vakantseid ametikohti on 122. Ja tegelikult üks oluline tegur, millega me peame arvestama ka, on need õpetajad, kes on jõudnud pensioniikka, kes jätkuvalt panustavad ja noortesse ja haridusse, aga see number on seal juba tuhande kanti, et tuhat inimest, kellel on õigus suunduda pensionile,” rääkis Rundu ERR-ile.

Tema sõnul on puudu ka logopeede, eripedagooge, psühholooge. “Ja samas ka eestikeelsele haridusele ülemineku võtmes eesti keel teise keelena õpetajaid, eesti keele ja kirjanduse õpetajaid ja mõnevõrra üllatuslikult on ka muusikaõpetajaid päris palju taga otsitud,” tõdes Tallinna haridusameti juht.

Rundu sõnul plaanitakse kevadel värbamiskampaaniat, mille kaudu kõnetada ja toetada spetsialiste, kes võiksid leida tee haridusvaldkonda. Just haridusreformi valguses on Rundu sõnutsi vaja, et rohkem inimesi haridusse panustaks.

“Eelkõige siis just selle kõige suurema viimase aja haridusreformi ehk eestikeelsele haridusele ülemineku võtmes tulla appi, panna käed külge. See üleminek eeldab kõikide ühiskonnaliikmete panust. See ei ole kindlasti midagi sellist, mis on ainult vene õppekeelekasutuste tegevus,” rõhutas ta.

Loe rohkem:  Tüür: Venemaa kasutab Moskva rünnakut enda huvides mitmel moel | Eesti

Rundu viitas ka arenguseire keskuse hiljutisele raportile, milles räägitakse õpetajate reservist, kuna praegu on 2300-2400 inimest, kelle on küll õpetaja haridus, aga kes hetkel ei tööta haridusvaldkonnas.

“Ka neid me soovime kõnetada,” märkis ta.

Rundu sõnul võiks Tallinnas õpetaja karjääri kaaluma panna ka kõrgem palk: “Me teame, et näiteks vaadates eelmist aastat, siis Tallinnas oli õpetaja töötasu 133 protsenti keskmisest, mis ka võiks olla tõesti motiveeriv, et seda võimalust vähemalt kaaluda Tallinnas asuda õpetajaks.

Alates eelmise aasta suvest on Tallinnas olnud haridustöötajatele ligi 800 tööpakkumist.

Kokkuvõttes näeme, et Tallinn on võtnud vajalikke samme vabade õpetajakohtade täitmiseks kampaania korraldamiseks. See on oluline samm linna haridussüsteemi tugevdamiseks ja kvaliteetse hariduse tagamiseks noortele. Loodame, et see kampaania toob kaasa motiveeritud ja kvalifitseeritud õpetajaid, kes saavad panustada õpilaste arengusse ja hariduse kvaliteedi parandamisse. Edukate tulemuste korral võib see olla eeskujuks ka teistele omavalitsustele ja riigiasutustele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga