Alcaraz lõpetas poolfinaalis Sinneri hiilgava võiduseeria | Tennis

2311830h5aa7t24

Alcaraz lõpetas poolfinaalis Sinneri hiilgava võiduseeria, pannes punkt iidses võitluses noorte tennisetalentide vahel. Meisterlikud lobid, kiired servid ja teravad löögid tegid Alcarazi võidu üle Sinneri kõigi aegade parimaks. See oli õhtu, mis tõestas, et kõvasti tööd ja kirge tennisemängu vastu võivad viia noorte mängijate kõrgeimatele tippudele. Vaatamata kaotusele ei saa me Sinneri võimsat mängu ja sihikindlust alahinnata, sest tema potentsiaal on piiritu. Eestis rõõmustavad tennisefännid selle põneva ja emotsionaalse matši üle ning ootavad kannatamatult finaali.

Indian Wellsi tenniseturniiril kohtuvad meeste üksikmängu finaalis teist aastat järjest Daniil Medvedev ning tiitlikaitsja Carlos Alcaraz. Hispaanlane lõpetas poolfinaalis sealjuures Jannik Sinneri võimsa võiduseeria.

Enne laupäeva 19 mängu järjest võitnud ning hooaega 16 järjestikuse võiduga alustanud maailma kolmas reket Jannik Sinner näitas ka vihma tõttu lausa kolmeks tunniks pausile pandud avasetis võimu, kui võitis viis geimi järjest, sooritas kuus äralööki Alcarazi ühe vastu ning võitis seti 34 minutiga 6:1.

Pärast avaseti kaotust muutis Alcaraz veidi oma mängustiili, näiteks jagasid mehed teises setis omavahel 19 võrgupunkti. Hispaanlane murdis neljandas geimis, päästis seitsmendas ja üheksandas geimis murdepalli ja võitis teise seti 6:3. Otsustavas setis võitis Alcaraz oma servilt juba 12 punkti 13-st ning tegi vaid kaks lihtviga Sinneri kaheksa vastu, võites seti 6:2.

Kogu kaks tundi kestnud mängu jooksul sooritas Sinner 21 äralööki Alcarazi 15 vastu, aga tegi ka 15 lihtviga ning hispaanlane 13. Võiduga tagas Alcaraz ühtlasi, et jääb hea sõbra ette maailma teiseks reketiks, samad mehed mängisid Indian Wellsis poolfinaalis ka eelmisel aastal, siis jäi Alcaraz peale 7:6 (4), 6:3.

Finaalis alistas Alcaraz toona Daniil Medvedevi, kellega tuleb vastamisi minna ka nüüd: maailma neljas reket kaotas Tommy Paulile (ATP 17.) avaseti sarnaselt hispaanlasele 1:6, aga võitis järgmised 7:6 (3), 6:2. Sealjuures läks Medvedev teises setis kahe servimurde järel 4:0 ette, aga kaotas siis ise oma servi nulliga ja lasi ameeriklasel murda ka üheksandas geimis. Kiires lõppmängus läks Paul 3:2 ette, Medvedev lõpetas selle aga viie järjestikuse punktiga.

Loe rohkem:  Murray ja Kerber jõudsid Indian Wellsis enne vihma edasipääsu teenida | Tennis

Kokkuvõttes võib öelda, et Alcarazil oli fantastiline esinemine poolfinaalis, lõpetades Sinneri muljetavaldava võiduseeria. Tema tugev mäng ja õigeaegsed löögid aitasid tal võita olulise matši ning jõuda finaali. Sinneri jaoks oli see kindlasti pettumus, kuid Alcarazi võit näitas tema võimekust ja potentsiaali tennisemaailmas. Jääme põnevusega ootama, milliseid üllatusi pakub finaalmatš ning kes võtab lõpuks võidu koju.