Roheliste kaasesimees Mihkel Kangur lahkus erakonnast | Eesti

649829he2c7t24

Täna teatas Roheliste erakonna kaasesimees Mihkel Kangur ootamatust otsusest lahkuda erakonnast, pannes poliitilise ringkonna segadusse. Kangur, kes on olnud erakonna juhtiv liige mitmeid aastaid, lahkus ootamatult ilma selgitust andmata. See otsus on kutsunud esile palju küsimusi ja spekulatsioone, kuna Kangur on olnud oluline hääl rohelise liikumise ja jätkusuutlikkuse propageerimisel Eestis. Mure on suur selle üle, kuidas see otsus mõjutab erakonna tulevikku ja keskkonnapoliitika arengut riigis.

Erakond Eestimaa Rohelised kaasesimees ja juhatuse liige Mihkel Kangur lahkus teisipäeval erakonnast, kuna ei leidnud enam töö kõrvalt aega erakonna töösse panustada.

Roheliste endise kaasesimehe ja Tallinna Ülikooli ökoloogia keskuse vanemteaduri Mihkel Kanguri sõnul oli erakonnast lahkumise põhjus isiklik ning seotud ajapuudusega töö kõrvalt erakonda panustada.

“Erakonna juhi kaasesimehe Evelyn Sepaga olid teatud kokkulepped ja need said täidetud. Ma ei saanud rohkem lihtsalt enda praeguse töö kõrvalt erakonna töösse panustada. See töö hulk on tohutult suur, mille Evelyn on võtnud ette vedada. Ma väga loodan, et ta õnnestub,” ütles Kangur.

“Minu plaanidesse ei mahu mitte kusagile kandideerida. Väga raske on jätkata kaasesimehena ning anda vastuseid, miks ma ise ei kandideeri. See oli puhtalt minu isiklik otsus. Et asjad oleksid klaarid, siis ma tõmbasin joone selliselt alla, et lahkusin ka erakonnast,” sõnas Kangur.

Mõne teise erakonnaga pole Kanguril plaanis liituda. “Mul ei ole kavatsust lähiaastatel mitte kuhugi kandideerida,” lausus Kangur.

Mihkel Kangur liitus Rohelistega 27. aprillil 2023 ja lahkus sealt 20. veebruaril 2024. Varasemalt on ta olnud Eesti Tulevikuerakonna liige (9.12.2020 kuni 11.2.2021) ja Elurikkuse Erakonna liige (6.12.2018 kuni 8.12.2020).

Neljapäeva, 22. veebruari seisuga kuulub Rohelistesse 796 liiget. Viimastel riigikogu valimistel said Rohelised üle Eesti kokku 5886 häält ehk ühe protsendi antud häältest ja riigikogusse selle tulemusega mõistagi ei pääsenud. 

Loe rohkem:  Põhikooli lõpueksamid muutuvad digitaalseks | Eesti

Mihkel Kangur’s departure from the Green Party is a loss for the party and Estonian politics as a whole. As the co-chair of the Greens, Kangur played a significant role in shaping the party’s agenda and advocating for environmental and social issues. His departure leaves a void that will need to be filled by new leadership. However, it also presents an opportunity for the Green Party to reassess its goals and strategies moving forward. Kangur’s decision to leave the party may have been a difficult one, but it opens the door for fresh perspectives and renewed energy within the party.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga